Brněnský výrobce řezacích laserových strojů FeiCut výrazně posiluje na trhu vylepšenými technickými parametry. Čas na zpracování NC kódů se podařilo firmě snížit o 40 % a hodnoty propalu dosahují ve své laserové třídě vysoce výkonných parametrů.

Značka CNC řezacích laserů FeiCut je klíčovým projektem oddělení polohovacích systémů a aplikací společnosti Hiwin. Za vývojem a výrobou stojí odborní technici, kteří rozvíjejí dynamický vývoj na trhu CNC strojů a soustředí se na požadavky zákazníků a na kontinuální inovaci. Jedním z klíčových parametrů při posuzování kvality řezacích strojů je i rychlost zpracování NC kódů a rychlost propalu. Výrazné zrychlení práce vede logicky k vyšší produktivitě a v konečném důsledku i vyšší ziskovosti. FeiCut dokázal zrychlit zpracování NC kódů oproti předchozím modelům o 40 %.

Dalším parametrem, u kterého došlo k výraznému zlepšení, jsou hodnoty propalu. V případě 8mm černého plechu je rychlost propalu 0,8 sekund, u plechu o tloušťce 15 mm pak 2,5 sekundy. Tyto hodnoty představují ve své laserové třídě absolutní špičku. Tím se stávají stroje konkurenceschopnými a efektivními, které optimalizuje celkové výrobní náklady.

Řezací stroje FeiCut

Na globálním trhu řezacích strojů začínají díky své kvalitě převládat stroje s vláknovým (fiber) laserem, mezi kterými se stále více prosazuje značka FeiCut. Ta nabízí přesný a účinnější řez, vyšší výkon, spolehlivost a nižší spotřebu energie. Řada laserových řezacích strojů FeiCut má optimální ergonomii, která zajišťuje lepší přístupnost pracovní plochy a přináší snížení pracovního stolu. FeiCut má také nižší nároky na zástavbový prostor. Půdorys stroje je jedním z nejmenších na trhu. Stroj není ukotven do podlahy, přesto je zachována vysoká přesnost a spolehlivost. Toto řešení přináší zákazníkům velké úspory při stavebních přípravách pro instalaci stroje. FeiCut je umístěn na antivibračních patkách, které limitují vibrace z okolních strojů i celého provozu a minimalizují vibrace vlastního řezacího stroje. FeiCut vyniká vysokou tuhostí nosného rámu, který bez problému absorbuje zrychlení až 3 g. Výkon instalovaného vláknového laseru může dosahovat až 8 kW a zajistit maximální řeznou tloušťku řezání až 25 mm. K dispozici jsou modely pro standardní formáty plechů od 0,8 × 1 m až po 2 × 6 m. Nabídka je rozšířena o FeiCut Combi, který umí řezat plech i ocelové profily o průměru 6–200 mm.

Stroje FeiCut zvyšují výkon
Stroje FeiCut zvyšují výkon

Laserové řezací stroje FeiCut jsou dodávány výhradně s lineárními motory Hiwin, které zajišťují vyšší rychlost, požadovanou přesnost a mají dostatečnou rezervu ve výkonu. Nepotřebují tak častý servis a mechanické části se neopotřebovávají. Výroba probíhá v Brně, velká část komponentů a dílů pochází od českých firem. Hiwin zajišťuje nejen vlastní výrobu, design, technologická řešení, instalaci a servis.

Rozvoj výroby řezacích laserů FeiCut  přináší i nová pracovní místa. Firma nabízí příležitost podílet se na tomto projektu tomu, kdo se orientují v oblasti termického dělení materiálu nebo se to chtějí naučit.

Komentáře