Vývoj obráběcích strojů Umill je výsledkem dlouholetých zkušeností italské firmy Mecof, která již od roku 1947 vyvíjí a vyrábí vertikální portálové frézky a horizontální obráběcí centra s posuvným stojanem. U příležitosti největšího veletrhu obráběcích strojů uvedla firma Emco Mecof na trh nový model řady Umill 1500 pro obrábění tvarově komplikovaných dílů. Centrum s přijatelnými výkonovými parametry nalezne uplatnění při výrobě forem, v leteckém průmyslu, přesném strojírenství a při výrobě zařízení pro energetiku.

Obráběcí centrum Umill má pojezdy osách X, Y a Z 1500 × 1500 × 1100 mm a s nově vyvinutou frézovací hlavou MCOF o výkonu 45 kW, momentem 300 Nm a otáčkami 12 tisíc za minut. Stroj přitom dosahuje vysoké dynamiky a vynikající přesnosti, a to zejména díky své kompaktnosti a konstrukčním dílům z litiny s kuličkovými šrouby a lineárními válečkovými vedeními optimalizovanými na základě analýzy provedené metodou konečných prvků. Otočný stůl s plným NC řízením umožňuje manipulovat s obrobky do hmotnosti 4,5 tuny. Automatický systém pro výměnu nástrojů má kapacitu 203 pozice. Dostupné jsou na výběr dva řídicí systémy iTNC 640 HSCI od firmy Heidenhain nebo Sinumerik 840D sl od firmy Siemens. Oby systémy disponují vestavěnými funkcemi Energy Saving pro energetickou úsporný provoz a Safety Integrated pro zajištění bezpečnosti.

U příležitosti největšího veletrhu obráběcích strojů uvedla firma Emco Mecof na trh nový model řady Umill 1500 pro obrábění tvarově komplikovaných dílů. Foto: Emco

Kompaktní rozměry stroje umožňují snadný přístup obsluze k panelu i do pracovního prostoru stroje. Mikrokamery na krytu frézovací hlavy umožňuje doplnit pohled na to, co se děje v pracovním prostoru. Modulární konstrukce s mnoha různými variantami a konfiguracemi, jako je například výběr přívodu procesní kapaliny, vysokorychlostní vřeteno nebo nabídka měřicích zařízení, procesní řídicí systém či automatický podavač palet jsou řešeními specifických individuálních požadavků zákazníka.

Rozměry stroje jsou umožňují snadný přístup obsluze do pracovního prostoru stroje a k ovládacímu panelu. Foto: Emco

Komentáře