Pokud patříte mezi pravidelné návštěvníky našeho webu, možná vás zaskočila náhlá změna jeho názvu a domény. V následujících řádcích můžete zjistit, proč se tak stalo a jak pevně doufáme, tuto změnu přivítáte stejně jako my v redakci.

Časopis CAXMIX a s ním i web Caxmix.cz jsme zakládali v roce 2010 s cílem přinášet českým uživatelům CAD/CAM (zkráceně CAx) softwaru informační servis, který by kvalitativně nahradil tehdy násilně ukončený magazín Computer Design.

Témata, kterým se věnujeme, velmi úzce souvisejí s inovacemi. Sama oblast počítačové podpory navrhování za ty čtyři roky prošla mnoha změnami. Dočkali jsme se nečekaně prudkého nástupu cloudových aplikací, na dveře stále silněji buší hardwarové 3D technologie jako 3D tisk či 3D skenování a vývoj směřuje dál i v dalších směrech, přičemž přináší nové, dříve netušené možnosti.

Ať už je to tím, že jsou naše média relativně mladá, nebo prostě proto, že nás tato tematika doopravdy baví, prochází i náš časopis a s ním související weby průběžným vývojem. Časopis CAXMIX a jeho web Caxmix.cz jsme tak v průběhu oněch čtyř let doplnili o další tituly, jež logicky rozšiřují naše služby pro vás – čtenáře, o kterých víme, že se zajímají o technické novinky a dění v průmyslových oborech, v nichž působí.

V současnosti portfolio Vydavatelství Nová média patří mezi nejsledovanější technická, respektive strojírenská média v Česku. Pomineme-li vzdělávací web Matematika.cz, který je ve svém oboru vůbec nejnavštěvovanější (letos se jeho celková návštěvnost přiblíží ke čtyřem milionům uživatelů), naše strojírensky orientované weby Caxmix.cz, Prumysl.cz a 3D-tisk.cz setrvale rychle rostou, a to takovým tempem, že už na přelomu srpna a září dohromady posčítáme víc návštěv, než přinesl celý rok 2013.

Vývoj počtu návštěvníků webu Caxmix.cz za rok (web byl založen na v září roku 2010, údaje za letošní rok vycházejí z predikce podle dosavadní návštěvnosti).
Vývoj počtu návštěvníků za rok (první web byl založen v září roku 2010, údaje za letošní rok vycházejí z predikce podle dosavadní návštěvnosti).

Poté, co jsme časopis CAXMIX přejmenovali na srozumitelnější název Konstruktér, začali jsme jeho obsah rozšiřovat o další strojírenská témata, jež jsou zajímavá pro jeho čtenářskou cílovou skupinu. Tento titul, který si dnes dovolujeme nazývat exkluzivním strojírenským magazínem s důrazem na pokrokové technologie pro podporu vývoje výrobků, však po nějakou dobu postrádal návaznost na web, jenž nadále nesl pojmenování Caxmix.cz. Důvod byl prostý – nevlastnili jsme práva k doméně Konstrukter.cz a jednání o jejím převzetí se nějakou dobu táhla.

Nyní dochází k jistě pozitivní změně, kdy našim čtenářům můžeme vedle rostoucího časopisu Konstruktér nabídnout tematicky stejně pestrý strojírenský portál Konstrukter.cz. Prozatím jde stále ještě hlavně o změnu názvu, domény a určité přeuspořádání rubrik. V nejbližších týdnech se však můžete těšit na další novinky, které vás jako zájemce o nejzajímavější informace o strojírenských technologiích a softwaru potěší.

Obsahový rozvoj portálu Konstrukter.cz jsme svěřili jednomu z našich nejšikovnějších redaktorů. Je jím Marek Pagáč – nyní tedy již šéfredaktor webu Konstrukter.cz – jehož znalosti v oblasti CAD/CAM softwaru i strojírenství budou jistě dobrým základem pro to, aby si tento web zachoval vysokou kvalitativní úroveň a byl nadále zajímavý pro stále širší počty nově příchozích návštěvníků.

Časopis Konstruktér a web Konstrukter.cz navazují na oblíbený magazín CAXMIX.
Časopis Konstruktér a web Konstrukter.cz navazují na oblíbený magazín CAXMIX.

Komentáře