Společnost Canon Europe vstoupila na rostoucí evropský trh systémů strojového 3D vidění pro průmyslové roboty. Tato řešení jsou schopná velice rychle a s vysokou přesností rozpoznávat trojrozměrné objekty. Jejich kombinace s robotickou rukou umožňuje zvýšit efektivitu výroby v továrnách – například usnadněním rychlého podávání dílů do výrobních linek.

Systém strojového vidění dokáže trojrozměrně rozeznávat tvar dílů tak, aby robotická ruka mohla přesně a v rychlém sledu rozpoznávat a vybírat jednotlivé díly rozmístěné v náhodném uspořádání. Nové systémy Canon RV300 a RV500 rozšiřují výrobní řadu dosud tvořenou zařízením Canon RV1100, které bylo na japonský trh uvedeno v dubnu 2014.

Systémy Canon jsou vybaveny hlavou pro strojové 3D vidění tvořenou systémovým snímačem a rozpoznávacím 3D softwarem, který zajišťuje zpracování dat. Rychlé a přesné trojrozměrné rozpoznávání objektů má být u nového systému strojového vidění výsledkem inovativních technologií pro rozpoznávání obrazu a zpracování informací, které byly zdokonaleny v průběhu výzkumu fotoaparátů a profesionálních zařízení Canon.

Hlava systému strojového 3D vidění (foto: Canon)
Hlava systému strojového 3D vidění (foto: Canon)

Systémy trojrozměrného strojového vidění Canon rozpoznávají nejrůznější objekty, včetně dílů se zaobleným povrchem, dílů s nemnoha jednoznačnými charakteristikami a složitě strukturovaných dílů. Řešení Canon RV300, RV500 a RV1100 3D se v Evropě začnou prodávat v srpnu 2015. Více informací o technologii strojového vidění nabízí PDF výrobce (anglicky).

Komentáře