CAM systém HSMWorks, který firma Autodesk koupila zhruba před rokem, se nyní dostává do prodeje v nové verzi s podporou SolidWorks 2014.

Autodesk, který je přímým konkurentem SolidWorksu na poli 3D CAD softwaru, slovy svého top manažera Buzze Krosse prohlašuje, že „je odhodlán nabízet zákazníkům profesionální integrovaný CAM bez ohledu na to, jaký CAD software používají“ a otevírá si prostřednictvím HSMWorks zadní vrátka k zákazníkům SolidWorksu, mezi nimiž je tento CAM software dosud velmi populární.

HSMWorks 2014 nabízí progresivní hrubovací technologii Adaptive Clearing 2.0. Zdroj: Autodesk
HSMWorks 2014 nabízí progresivní hrubovací technologii Adaptive Clearing 2.0. Zdroj: Autodesk

Nová verze HSMWorks 2014 slibuje hladkou integraci do nejnovějšího SolidWorksu 2014 v intencích, na jaké jsou zákazníci těchto aplikací zvyklí. Pokud jde o technické novinky, stojí za to zmínit rozšířené možnosti simulace strojů, zahrnující i pětiosá obráběcí centra, aplikační rozhraní (API) pro individuální automatizaci některých úkonů s využitím programovacích jazyků Visual Basic .NET, C# a C++, nebo inovaci z ranku takzvaně progresivních obráběcích strategií pro rychlé hrubování, nazývanou v tomto případě Adaptive Clearing 2.0.

Software pomůže taktéž s programováním pětiosých obráběcích center. Zdroj: Autodesk
Software pomůže taktéž s programováním pětiosých obráběcích center. Zdroj: Autodesk

Zajímavostí softwaru HSMWorks je schopnost distribuovat požadavek na výpočetní výkon na více procesorů současně, a to i v rámci počítačové sítě. HSMWorks 2014 má tuto funkci již ve standardní výbavě, takže výpočetně náročné úkoly lze při jejím využití zpracovat rychleji, než dříve. Očekává se, že Autodesk této možnosti výhledově využije také v rámci svého cloudového řešení pro vývoj výrobků.

Komentáře