Společnost ABB na Mezinárodním veletrhu robotiky iREX v Tokiu představila nejnovějšího kolaborativního robota s jedním ramenem. Robot bude uveden na trh v roce 2018.

Jak již název naznačuje, kolaborativní roboty ve výrobních závodech spolupracují s lidmi za účelem zvýšení produktivity a podporují přechod k postupné individualizaci. Stejně jako YuMi, robot pro montáž malých součástí uvedený v roce 2015, má jeho nový přírůstek nosnost 500 gramů. Díky kompaktním rozměrům se snadno začlení do stávajících výrobních linek a zvyšuje produktivitu výroby. Nový robot se programuje naváděním (tzv. lead-through programming), takže operátoři nepotřebují speciální školení. Ačkoliv byl robot vyvinutý pro montáž malých součástí, ukázalo se, že je všestranný.

Společnost ABB představila v Tokiu nového kolaborativního robota rodiny YuMi. Foto: ABB Robotics

Společnost ABB pokračuje v rozšiřování portfolia kolaborativních robotů na základě zpětné vazby zákazníků. Nový robot uvítají v továrnách budoucnosti, které jdou v trendech Průmyslu 4.0. Propojení robotu s digitálním řešením ABB Ability umožní zákazníkům pozvednout efektivitu a spolehlivost ve výrobních závodech.

Komentáře