Nová služba Boeing Transformation Service zdokonalí leteckým společnostem efektivitu údržby letadel.

Praha, 18. ledna 2011 – Společnosti Fujitsu a Boeing vytvořily strategickou alianci, v jejímž rámci budou rozvíjet služby zaměřené na dosažení vyšší účinnosti při činnostech souvisejících s údržbou letadel. Jejich partnerství mimo jiné mnohem více zpřístupní jedinečné technologie, jako např. radiofrekvenční identifikační zařízení (Radio Frequency Identification Devices, RFID) či bezbateriová datová úložiště (Contact Memory Buttons, CMB), aby je mohli zákazníci využívat, aniž by je museli sami kupovat a implementovat do svých vlastních letadel. Spolupráce Fujitsu a Boeingu nabídne aerolinkám i další snížení výdajů optimalizací jejich vybavení a minimalizací chyb vzniklých při manuálním zadávání údajů, přičemž nebude nutné vytvářet nové operativní procesy, ale jednoduše využít společných služeb obou společností.

Díky novému partnerství poskytne Fujitsu společnosti Boeing globální sdílenou platformu, která mimo jiné zahrnuje automatizované přístroje s identifikačními technologiemi, snímací zařízení, softwarové aplikace a služby z oblasti systémové integrace. Boeing bude díky této platformě moci přizpůsobit služby přesně na míru požadavků jednotlivých klientů, integrovat je do provozního prostředí zákazníků a vytvořit dlouhodobý plán pro implementaci řešení podporujících automatizované identifikační technologie napříč maximem podnikových iniciativ. Boeing plánuje komerční spuštění této nové služby pro letecké společnosti v prvním čtvrtletí roku 2012. K dispozici bude nejen pro letadla značky Boeing, ale díky vysoké přizpůsobitelnosti i pro ostatní značky letadel – využít je tedy budou moci všichni majitelé či provozovatelé aerolinek.

„Se společností Boeing jsme se v minulých více než pěti letech snažili maximálně prosazovat zavádění RFID technologií v leteckém průmyslu,“ řekl Mitsutoshi Hirono, viceprezident společnosti Fujitsu Limited. „Jsme velmi rádi, že dlouhou přípravnou fázi bude moci již brzy vystřídat společné spuštění našeho projektu i v komerční sféře.“

Služba Boeing Transformation Service umožní zákazníkům lépe spravovat jednotlivé komponenty letadel, přidružená zařízení a materiály prostřednictvím jejich dovybavení automatizovanými identifikačními technologiemi, které umožní automatické zpracovávání dat, využívání dodavatelského řetězce a vysoce efektivní procesy údržby. Před komerčním spuštěním nové služby na začátku roku 2012 bude služba Boeing Transformation Service procházet ještě třemi náročnými fázemi závěrečných testů.

„Naši zákazníci se mohou těšit na vysoce inovativní a užitečnou službu, díky níž bude letecký průmysl opět o něco dál,“ doplnil Per Norén, viceprezident Boeing CAS Information Services. „Služba, která je výsledkem spolupráce se společností Fujitsu, dokáže výrazně zlepšit efektivitu provozu aerolinek, a jejich majitelé tak mohou využít ušetřené prostředky na další rozvoj a zkvalitnění svého podnikání.“

O společnosti Boeing

Boeing Commercial Airplanes, obchodní jednotka společnosti Boeing, je lídrem v oblasti komerčního letectví. Nabízí letadla a služby, jejichž špičkový design, výkonnost a přidanou hodnotu oceňují zákazníci po celém světě. Obchodní jednotka Commercial Aviation Services zahrnuje více než 12 100 osobních a nákladních letadel Boeing a zajišťuje jejich fundamentální podporu od náhradních dílů, školení, údržby či dokumentů až po technické poradenství. Více informací lze najít na webu www.boeing.com.

O společnosti Fujitsu Limited

Společnost Fujitsu Limited (Fujitsu) je předním světovým poskytovatelem ICT řešení pro globální trh. Jeho tým tvoří přibližně 170 000 zaměstnanců, kteří nabízejí přímou podporu zákazníků v 70 zemích. Fujitsu poskytuje špičkové systémy a služby, nabízí vysoce spolehlivé produkty z oblasti počítačových a komunikačních řešení a vyrábí nejmodernější mikroelektronické součástky. Produkty Fujitsu vždy přinášejí nejmodernější technologie a přidanou hodnotu pro zákazníky. Sídlo společnosti Fujitsu Limited (TSE: 6702) je v Tokiu, konsolidované tržby za poslední fiskální rok, který skončil 31. března 2010, dosáhly výše 4,6 bilionu jenů (50 miliard amerických dolarů). Více informací je k dispozici na webu www.fujitsu.com.

O obchodní jednotce Fujitsu Technology Solutions

Divize Fujitsu Technology Solutions je součástí globální skupiny Fujitsu Limited a patří k předním dodavatelům IT infrastruktury na většině trhů v Evropě, na Středním východě, v Indii a v Africe. Mezi její zákazníky patří velké, střední i malé firmy, stejně jako koncoví uživatelé. Fujitsu Technology Solutions nabízí komplexní portfolio IT produktů, řešení a služeb od jednotlivých klientů až po velká datová centra, spravovanou infrastrukturu a řešení z oblasti infrastruktury-jako-služby (IaaS). Tým divize Fujitsu Technology Solutions tvoří přibližně 13 000 zaměstnanců. Další informace lze najít na webu ts.fujitsu.com/aboutus.

Komentáře