Canon vybuduje novou továrnu Canon Hi‑Tech a zvýší výrobu inkoustových tiskáren

PRAHA, 8. října 2010 – Společnost Canon Inc. oznámila plán vybudovat nové výrobní zařízení ve své dceřiné společnosti Canon Hi-Tech Ltd. (v Thajsku) a zvýšit výrobu inkoustových tiskáren. Nové zařízení se bude nacházet v provincii Nakhonratchasima v Thajsku a předpokládané zahájení výroby je plánováno na říjen 2011.

V posledních letech vykazoval trh s inkoustovými tiskárnami celosvětově stabilní růst. Canon očekává i nadále zvýšenou poptávku po těchto produktech, a proto se rozhodl rozšířit svou výrobní kapacitu v oblasti inkoustových tiskáren.

Canon v reakci na vývoje trhu zakoupil pozemek v provincii Nakhonratchasima, jedné ze severovýchodních provincií Thajska, kde vybuduje druhé výrobní zařízení společnosti Canon Hi-Tech (Thajsko) Ltd. Canon plánuje zahájit výstavbu zařízení v lednu 2011 a začít vyrábět již v říjnu téhož roku. Canon nabídne nové pracovní příležitosti a očekává, že zařízení přinese i další výhody a využije dodavatelů dílů, infrastruktury a další podpory ze stávajícího výrobního zařízení.

Přehled projektu (fáze I)

1. Název: Canon Hi-Tech (Thajsko) Ltd., druhé výrobní zařízení (předběžné)

2. Místo: Naklang, Soong nuen, Nakhonratchasima 30380, Thajsko (přibližně 170 km severovýchodně od společnosti Canon Hi-Tech (Thajsko) Ltd.)

3. Zástupce: Kazuhiro Kitamura, prezident společnosti Canon Hi-Tech (Thajsko) Ltd.

4. Obchodní aktivity: Výroba inkoustových tiskáren a souvisejících dílů

5. Počet zaměstnanců: Přibližně 5000

6. Plocha pozemku: Přibližně 257 280 m2

7. Celková podlahová plocha: Přibližně 64 080 m2

8. Celková investice: Přibližně 14,6 mld. yenů

9. Zahájení stavby: Leden 2011

10. Uvedení do provozu: Říjen 2011

11. Výrobní kapacita: Přibližně 5,5 milionů kusů za rok

***

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com.

Komentáře