Moderní nástroj pro navrhování technologických celků a složitých potrubních systémů pomůže při rozvoji českého průmyslu.

Praha, Pardubice, České Budějovice, 19. srpna 2010 – Akciová společnost XANADU, dodavatel řešení a služeb v oblasti informačních technologií, se stala prvním autorizovaným dodavatelem pokročilé technologie pro 3D navrhování v průmyslu – řešení AutoCAD Plant 3D. I čeští odborníci tak nyní mohou využít výhod nástroje specializovaného na oblast návrhu a dokumentace potrubních systémů, technologických celků i komplexních chemických a zpracovatelských závodů.

Řešení AutoCAD Plant 3D 2011 společnosti Autodesk sází na známé uživatelské prostředí aplikace AutoCAD, která je (po téměř 29 letech intenzivního vývoje) celosvětovým etalonem mezi CAD aplikacemi. Vedle základních možností aplikace AutoCAD nabízí Plant 3D funkce pro modelování trojrozměrných prvků potrubí, trasování vedení, generování izometrických výkresů i další konstrukční a výrobní dokumentace, řešení detailů, řezů, výkazů potrubních systémů a další.

Značné ulehčení práce projektantů představuje integrovaný správce projektů i obsažené knihovny potrubních a podpůrných prvků (ocelové konstrukce, lávky, zábradlí, žebříky a podobně). Aplikace podporuje soubor norem ANSI/ASME i DIN. AutoCAD Plant 3D umožňuje navrhovat parametrické podpůrné prvky (ocelové konstrukce, schodiště ad.), analyzovat data 3D modelu a exportovat je do specializovaného formátu PCF (Piping Component Format). Obsahuje i licencovanou technologii Isogen pro automatizaci izometrické dokumentace potrubních vedení.

„AutoCAD Plant 3D je řešením pro profesionály z chemického, energetického, zpracovatelského či potravinářského průmyslu a souvisejících oborů. Průmysl je dlouhodobě silnou oblastí českého hospodářství – pro nasazení nově uváděného řešení zde vidíme řadu příležitostí,“ dodává Vladimír Michl, manažer rozvoje společnosti XANADU. „Síla moderní technologie AutoCAD Plant 3D se projevuje i v provázání na kompatibilní aplikace AutoCAD P&ID či Autodesk Navisworks.“

Novinky a dostupnost na českém trhu

AutoCAD Plant 3D je k dispozici buď samostatně, nebo v rámci zvýhodněné sady Autodesk Plant Design Suite obsahující kompletní nástroje pro 2D a 3D navrhování potrubních projektů – od schémat přes konstrukční dokumentaci až po vizualizace a revize projektů. V rámci specializovaného balíčku najdete efektivně spolupracující aplikace AutoCAD, AutoCAD P&ID, AutoCAD Plant 3D a Autodesk Navisworks.

Letos uvedená verze AutoCAD Plant 3D 2011 dokáže snadno a rychle osazovat připojovací armatury a komponenty (již během vytváření modelu), disponuje vylepšenou tvorbou kolmých pohledů i převodem geometrie z výkresů aplikace AutoCAD na potrubí. Rozšířena byla podpora oborových norem či import z řešení Autodesk Inventor nebo Bentley AutoPLANT.

Více informací o novinkách verze AutoCAD Plant 3D 2011: PDF (700kB, česky).

Web aplikace AutoCAD Plant 3D: www.xanadu.cz/plant3d.

O společnosti XANADU

XANADU a.s. je předním poskytovatelem řešení a služeb v oblastech CAD, GIS, IT infrastruktury a vývoje softwaru se zaměřením na střední a velké společnosti nebo organizace centrální správy a samosprávy, včetně středního a vysokého školství v České republice i v zahraničí. XANADU na českém trhu působí již devatenáctým rokem, má status Gold Partner společností Autodesk, HP a Microsoft.

Více informací: www.xanadu.cz.

Další zajímavé zdroje: www.cadforum.cz, blog.xanadu.cz, budweiser.xanadu.cz.

Komentáře