Téměř 30 000 návštěvníků se díky prezentacím, zákaznickým expozicím, seminářům, a neformálním setkáním seznámilo s hranicí možného.

Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, oznámil, že 18. ročníku uživatelské konference Autodesk University se zúčastnil rekordní počet účastníků. Konference v Las Vegas, Tokiu a Pekingu se osobně zúčastnilo téměř 30 000 návrhářů a designérů, inženýrů, architektů, digitálních výtvarníků, zástupců médií, odborných analytiků a investorů z více než 72 zemí, další potom prostřednictvím online konference AU Virtual.

Během třídenní konference v Las Vegas se účastníci měli možnost seznámit s inovacemi technologií 3D navrhování a udělat si obrázek o pozitivním dopadu návrhu a relevantních technologií prostřednictvím odborných přednášek, zákaznických expozic a prezentací.

„Špičkový design měl vždy velký dopad, ale dnes je jeho význam větší než kdy v minulosti. Čelíme naléhavým a složitým globálním výzvám, které si žádají nejkreativnější práci a nejnápaditější řešení,“ řekl Carl Bass, generální ředitel a prezident společnosti Autodesk, v zahajovacím projevu na konferenci Autodesk University.

Jeff Kowalski, technologický ředitel společnosti Autodesk, během zahajovacího vystoupení pohovořil o tom, jak změna nástrojů – díky transformační technologii – může vyvolat změnu v uvažování. Dnešní transformační technologií je tzv. Infinite Computing, který využívá v podstatě neomezenou výpočetní kapacitu cloudu. J. Kowalski vyzval účastníky ke změně uvažování o technologiích a k osvojení nového přístupu k řešení klíčových návrhových problémů.

„Infinite computing zásadním způsobem mění povahu a potenciální dopad designu,“ řekl J. Kowalski. „Zkoumání robustních návrhů, brilantní vizualizace a přesné simulace teď dokážeme vytvářet daleko efektivněji a rychleji než kdykoliv předtím.“

Dopad skvělého designu

Autodesk pozval na konferenci široké spektrum řečníků, kteří inspirovali účastníky příklady dopadu designu na celou řadu odvětví a komunit. Z řad zákazníků to byli například:

  • Scott Summit, generální ředitel společnosti Bespoke Innovations, prezentoval, jak s pomocí 3D návrhové technologie jeho firma vyrábí cenově dostupné protézy na zakázku, které respektují morfologii a osobní styl každého člověka.
  • Franz von Holzhausen, hlavní designér společnosti Tesla Motors, přijel na pódium v prototypu plně elektrického sedanu Tesla Model S. F. von Holzhausen poté předvedl, jak jeho tým návrhářů vytvářel v softwaru Autodesku různé prototypy vozidla.
  • Bart Nye, mluvčí společnosti CalTrans, prezentoval, jak CalTrans prostřednictvím vizualizační technologie efektivněji komunikuje zásadní projekty dopravních staveb s veřejností. Těmito prostředky se společnosti daří omezit provoz v místě staveb a optimalizovat jejich efektivitu.

„Využívání vizualizační technologie v oblasti projektů dopravních staveb pro nás zcela změnilo pravidla hry v rámci ovlivňování chování veřejnosti,“ řekl B. Nye. „CalTrans teď dokáže dělat věci, o jakých se nám dříve ani nesnilo. Pomocí kvalitních vizualizací dokážeme nejen ovlivňovat, ale také zlepšovat chování motoristů.“

Mezi další zajímavé body konference patřila například společná prezentace zákazníka Design Matters a Autodesk Labs, expozice partnerů programu Autodesk Clean Tech, tj, Tesla Motors a Pi Mobility, a charitativní aukce Mobile Art Gallery.

Autodesk University globální a virtuální

Uživatelé softwaru Autodesk z celého světa se zúčastnili konference, aby se zde setkali se svými kolegy, s odborníky ze svých oborů a s produktovými specialisty. Účastníci měli přístup na celkem 450 seminářů, 90 praktických workshopů – včetně 10 workshopů věnovaných platformě Mac. Během konference vystoupilo 520 řečníků a instruktorů. Studenti, pedagogové a účastníci programu Autodesk Assistance získali bezplatné registrace a přístup na AU Virtual. Všichni účastníci AU v Las Vegas se pak měli příležitost zdarma nechat certifikovat pro různé softwarové produkty společnosti Autodesk. Certifikační zkoušky a hodnotící testy dokončilo více než 2 900 účastníků.

Od 6. prosince 2010 do 11. února 2011 téměř 100 Autorizovaných školicích center společnosti Autodesk ve 20 zemích uskuteční více než 400 lokálních akcí AU Extension, které zpřístupní zkušenosti a hodnoty programu Autodesk University dalším tisícům zákazníků a návrhářů po celém světě.

Související zprávy:

O společnosti Autodesk

Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví strojírenství a výroby, architektury, stavebnictví, médií a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

Autodesk,AutoCAD a ATC jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Autodesk, Inc., ve Spojených státech a některých dalších zemích. Academy Award je registrovaná ochranná známka Akademie filmových umění a věd. Všechny ostatní názvy značek, produktů nebo ochranných známek náleží příslušným majitelům. Společnost Autodesk si vyhrazuje právo kdykoli bez upozornění pozměnit nabídku, specifikace a ceny svých produktů a služeb a nezodpovídá za typografické nebo grafické chyby, které se mohou v tomto dokumentu vyskytnout.

© 2010 Autodesk, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Komentáře