Brno, 14. září 2010 Autodesk, světový lídr ve 3D návrhovém, konstrukčním a animačním softwaru, představil na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV) v Brně program Autodesk CleanTech, jenž umožňuje začínajícím společnostem řešícím environmentální výzvy přístup k nejmodernějším technologiím pro digitální prototypování. Oznámení proběhlo jako součást prezentace konceptu dlouhodobě udržitelného designu a čistých technologií, který je hlavním tématem expozice společnosti Autodesk a jejich partnerů na stánku 10 v pavilonu P.

Program je určen pro začínající firmy, které se zaměřují na oblast čistých technologií a snaží se reagovat na současné výzvy v oblasti udržitelného růstu. Tyto firmy mohou v rámci programu CleanTech získat software v hodnotě stovek tisíc korun za velmi výhodných podmínek. Program nabízí několik špičkových softwarových aplikací, přičemž od každé je možné získat až pět licencí, a to včetně aplikací AutoCAD Inventor Professional, Autodesk Showcase Professional, Autodesk Vault Professional, Autodesk Navisworks Manage, Autodesk Revit Architecture a Autodesk Alias Design.

Tyto výkonné nástroje dovolují uživatelům vyvíjet digitální prototypy, urychlit inovace a lépe odhadnout směr vývoje nových výrobků také s ohledem na dlouhodobě udržitelný rozvoj. V dnešním stále složitějším světě se ukazuje, že klíčem k udržitelnosti jsou technologie. A právě využití nejmodernějších počítačových technologií ve fázi navrhování umožní co nejefektivnější vývoj výrobků s dlouhodobou udržitelností.

„Naše společnost nabízí zákazníkům široké spektrum softwarových řešení, které po celém světě využívá na deset milionů uživatelů,“ řekl David Palas, ředitel Autodesk Česká republika. „Ti s pomocí těchto nástrojů navrhují nové výrobky, které se posléze dostanou k miliardám lidí. Tento široký dopad a z něj vyplývající odpovědnost byl hlavním důvodem, proč se Autodesk rozhodl spustit svůj program CleanTech.“

Programu již využila řada společností z celého světa. Například dánská společnost Vindby vyvinula vůbec první větrnou turbínu pro soukromé použití, kterou lze instalovat u rodinného domu a výrazně ušetřit na nákladech za energie. Hlavní výzvou, s níž se při vývoji a komerčním uvedení této turbíny potýkali, byl faktor času. Vindby se novou turbínu podařilo navrhnout velice rychle, přičemž rozhodujícím faktorem bylo především řešení Autodesk Inventor. Díky tomuto řešení byla firma schopna rychle zahájit proces schvalování a být na trhu první. Vindby používá Autodesk Inventor nejen pro projektování prototypů a simulaci, ale i pro vizualizaci, dokumentaci, analýzu a prodej svých produktů.

O společnosti Autodesk

Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví strojírenství a výroby, architektury, stavebnictví, médií a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

Autodesk a AutoCAD jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Autodesk, Inc., ve Spojených státech a některých dalších zemích. Academy Award je registrovaná ochranná známka Akademie filmových umění a věd. Všechny ostatní názvy značek, produktů nebo ochranných známek náleží příslušným majitelům. Společnost Autodesk si vyhrazuje právo kdykoli bez upozornění pozměnit nabídku, specifikace a ceny svých produktů a služeb a nezodpovídá za typografické nebo grafické chyby, které se mohou v tomto dokumentu vyskytnout.

© 2010 Autodesk, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Komentáře