Upgradem na AutoCAD 2011 získají uživatelé až 44% nárůst produktivity, vyplývá z nové studie.

Praha, 16. srpna 2010 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, zveřejnila výsledky studie zkoumající produktivitu aplikace AutoCAD 2011. Poradenská firma David S. Cohn Consulting porovnávala produktivitu verzí AutoCAD 2011 a AutoCAD 2008 u typických návrhových procesů v nejrůznějších odvětvích. Agentura dospěla k závěru, že při přechodu z aplikace AutoCAD 2008 na AutoCAD 2011 dosahují uživatelé v průměru 31% zvýšení produktivity. Uživatelé, kteří upgradovali na AutoCAD 2011 a Windows 7 a zároveň si pořídili novou pracovní stanici, dosáhli dokonce 44% nárůstu produktivity.

„Výsledky studie jsou zajímavější, než jsem čekal – konečně, o kolik rychleji můžete nakreslit čáru?“ řekl David S. Cohn, všeobecně uznávaný odborník na práci s aplikací AutoCAD a prezident nezávislé poradenské firmy David S. Cohn Consulting. „AutoCAD 2011 jsem testoval tak, že jsem vybral osm návrhů, z nichž většina by typickému uživateli zabrala jednu hodinu, půl den a až celý den práce. Došlo k dramatickému nárůstu celkové produktivity. Vypracování všech osmi návrhů v aplikaci AutoCAD 2008 zabralo 13 hodin a 24 minut, zatímco v aplikaci AutoCAD 2011 trvalo dokončení stejných úkolů 9 hodin a 16 minut.“

Studie potvrzuje výraznou návratnost investice do upgradu na AutoCAD 2011

Studie poradenské agentury zjistila, že jednodušší ovládání díky uživatelskému rozhraní spolu s novými vlastnostmi a funkčností u obvyklých výkresů znamená nárůst produktivity jednotlivých uživatelů o 15 až 94 %.

„Pravděpodobný nárůst výkonnosti dovede většinu uživatelů k závěru, že cena upgradu je v tomto případě ospraveditelná,“ řekl Cohn.

Studie zdokumentovala nárůst výkonnosti v následujících oblastech:

  • 50% nárůst produktivity díky nové funkčnosti v oblasti modelování povrchů, asociativnosti povrchů a materiálů.
  • 40% nárůst produktivity díky použití kót a vazeb jako poznámek.
  • 39% nárůst produktivity díky vylepšeným funkcím šrafování a editace uzlů.
  • 20% nárůst produktivity díky rozhraní pásu karet, nástrojům 3D Gizmos, výběru předmětů, navigaci pomocí 3D nástroje Autodesk ViewCube a možnosti vytvořit povrch protažením obloukové hrany tělesa.

„Nejdražší položkou je pro konstrukční a návrhářské firem čas. I po 28 letech práce na tomto produktu je záměrem Autodesku neustále přinášet novou a zdokonalenou funkčnost, která pomůže návrhářům a konstruktérům dokončovat projekty rychleji a ve stejné nebo vyšší kvalitě,“ řekl Guri Stark, viceprezident společnosti Autodesk pro AutoCAD a platformní produkty. „Jak tato studie dokázala, AutoCAD 2011 svou rychlostí, výkonem a flexibilitou, jež umožňuje zvýšit úroveň dokumentace a navrhování, naplňuje požadavky na vyšší produktivitu.“

David Cohn je renomovaný odborník na software AutoCAD s více než 25letými zkušenostmi jako uživatel, vývojář, autor a konzultant. Od roku 1985 se zabývá benchmarkem výkonnosti počítačového hardwaru a softwaru. Jako přispívající redaktor časopisu Desktop Engineering publikoval stovky článků a recenzí. Je autorem více než deseti knih věnovaných AutoCADu. Diplomovaný architekt Cohn také jako jeden z prvních nezávislých vývojářů vytvořil pro AutoCAD řadu komplementárních programů.

Studie AutoCAD 2011 Productivity Study je dostupná na http://www.autocadlt.cz/autocad/produktivita.

Vedle toho se v úterý 17. srpna od 19:00 hod koná webový seminář věnovaný produktivitě řešení AutoCAD 2011. Více informací o webovém semináři a registraci naleznete na adrese: http://www.autodesk.com/productivity.

O společnosti Autodesk

Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví výroby, architektury, stavebnictví, konstrukce, média a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

Autodesk a AutoCAD jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Autodesk, Inc., ve Spojených státech a některých dalších zemích. Academy Award je registrovaná ochranná známka Akademie filmových umění a věd. Všechny ostatní názvy značek, produktů nebo ochranných známek náleží příslušným majitelům. Společnost Autodesk si vyhrazuje právo kdykoli bez upozornění pozměnit nabídku, specifikace a ceny svých produktů a služeb a nezodpovídá za typografické nebo grafické chyby, které se mohou v tomto dokumentu vyskytnout.

© 2010 Autodesk, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Komentáře