Švýcarská společnost Interroll doplnila sortiment modulární dopravníkové platformy o nový spirálový dopravník Spiral Lift. Vhodný je pro efektivní a spolehlivou vertikální přepravu velmi širokého sortimentu materiálu.

Ve výrobě, skladech a distribučních sítích je nutné přepravovat zboží v různém počtu a balení, s různou velikostí a hmotností. V takových případech hraje hlavní roli faktor výkonnosti a nutnost přepravovat různé počty balení s rozdílnou velikostí a hmotností. V takových případech jsou i situace, kde je nutné dopravovat zboží nahoru a dolů. Pro tyto účely navrhla společnost Interroll spirálový dopravník Spiral Lift.

Dopravník usnadní zákazníkům plánování a implementaci náročných řešení materiálového toku. Díky tomu, že je dopravník řešený modulárně, lze jej zkompletovat s dalšími dopravníky a linkami – nyní i se svislým pohybem.

Transportní body pro materiál, který má být dopravován mezi spirálovým dopravníkem a dalšími moduly dopravníku, jsou přednastaveny už ve výrobním závodě. Toto integrované řešení zbavuje konstruktéry nutnosti zabývat se tímto konstrukčním prvkem, omezuje riziko chyb návrhu materiálového toku a zaručuje účinnost a provozní spolehlivost dopravníku.

Spirálový dopravník s malým půdorysem šetří manipulační prostor ve skladech a distribučních sítích. Vizualizace: Interroll

Nový spirálový dopravník Spiral Lift od firmy Interroll může být využíván všude, kde se plánuje použití platformy MCP nebo kde je již používána. Tento dopravník však může být používán také jako samostatné řešení. Je vhodný pro dopravu jakéhokoliv zboží, které je možné dopravovat jinými moduly platformy MCP (tj. kartónové krabice, bedny nebo pytle různých tvarů a velikostí). Jednou z pozoruhodných charakteristik dopravníků Spiral Lift je velmi malý půdorys, který zaručuje dobré využití prostoru dokonce i v případě retrofitu.

Zdroj: Mepax, Interroll

Komentáře