Společnost Interroll rozšířila modulární platformu o nový přisunovač. Výhody inovovaného řešení spočívají ve zvláště efektivním toku materiálu. Přisunovač je navržen pro práci s pásovými třídiči se zkříženými pásy Interroll.

Nový přisunovací modul kombinuje velkou rychlost přisunování s omezenými požadavky na prostor. Umožňuje tak výrazné zlepšení toku materiálu v automatických třídicích systémech. Ačkoliv jsou nové přisunovací moduly mnohem efektivnější než ty předchozí, jejich konstrukce je kompaktnější. Navíc jsou v provozu mnohem tišší a jsou vhodné pro přepravu malého zboží. Nové přisunovací moduly, inspirované konstrukcí úspěšné platformy MCP (Modular Conveyor Platform) firmy Interroll, nabízejí všechny výhody modulární dopravníkové platformy s ohledem na flexibilitu a efektivitu. Například kompaktní přisunovací dopravníky jsou poháněny vysoce výkonnými a kompaktními synchronními pohony s řemenicí, a proto nepotřebují, aby byla na motoru namontována převodovka. To umožňuje instalovat vedle sebe více přisunovacích dopravníků bez velkých požadavků na montážní prostor. Použití pružných pásů znamená, že jednotlivé dopravníky v dopravníkové lince mohou být v případě potřeby rychle odpojeny. Výsledkem je poměr délky k šířce 1 : 2, což umožňuje dosáhnout vyšších rychlostí dopravy a neuvěřitelně malých rozestupů mezi jednotlivými dopravovanými kusy zboží. To uživatelům usnadňuje transport i malého zboží.

Nové přisunovací dopravníky se skládají z více dopravníkových pásů s nezávislým pohonem. To umožňuje přesně regulovat rychlost pohybu a uspokojit tak požadavky každého třídiče. Vizualizace: Interroll

Uživatelé mohou dosáhnout optimální rychlosti přísunu dopravovaného zboží. Například jestliže jsou do hlavního toku zboží přisunovány různé tříděné kusy zboží, umožňuje individuální zrychlení nebo zpomalení přísunu umístit jednotlivé kusy do prázdných kontejnerů hlavního dopravníku. Nové řešení kromě výrazného rozšíření funkcí přináší výhody při instalaci a údržbě. Předem smontované dopravníkové pásy, které jsou vybaveny prvky pro ochranu prstů, mohou být snadno a ergonomicky namontovány z horní strany. Použití pružných dopravníkových pásů znamená, že není třeba je v pravidelných intervalech napínat.

Zdroj: Interroll, Mepax

Komentáře