STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Pozvánka na seminář: Topologická optimalizace jako nový směr konstrukce výrobků

S ohledem na současné moderní trendy v oblasti konstruování se rozšiřují možnosti konstrukčních programů o topologickou optimalizaci. 

Topologická optimalizace ve spojení s aditivní výrobou představuje významnou úsporu materiálu, která s sebou přináší pozitivní přínos nejen v automobilovém a leteckém průmyslu. Případové studie dokládají například úsporu paliva a snížení emisí. Topologická optimalizace využívá dosavadní výpočetní metody, ale současně přináší optimalizovaný tvar součásti, který je lehčí a současně jsou zachovány jeho pevnostní předpoklady. Jak se topologická optimalizace používá v SolidWorksu Simulation se dozvíte v bezplatném on-line semináři, který se koná 25. května 2018 od 10 hodin. Registraci můžete provést prostřednictvím elektronického formuláře.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!