STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kennametal uvedl řezné nástroje pro obrábění hlubokých dutin

Pro výrobu hlubokých kapes a dutina uvedla společnost Kennametal vrtáky s prodlouženou pracovní délkou. Nástroje jsou vhodné pro letecký a automobilový průmysl.

V praxi uživatele volili alternativní cestu a to  prodloužené upínací pouzdra, ale jejich použití bylo omezeno na jednu specifickou délku vrtáku. Dlouhé vyložení však zvyšuje házivost vrtáku,  nevyváženost, průhyb a vibrace. To do jisté míry ovlivňuje výrobní přesnost a kvalitu obrobeného povrchu. S ohledem na vibrace a házivost se snižuje trvanlivost a životnost řezného nástroje, kterou technologové snižují optimalizací řezných podmínek, které se negativně projeví na efektivitě výroby.

Hydraulické prodloužené sklíčidlo má vnitřní kanálky pro chladicí kapalinu, což prodlužuje životnost nástroje a umožňuje dosahovat větších záběrů na otáčku při všech vrtacích i vystružovacích operacích. Foto: Kennametal

Společnost Kennamtela na základě zpětné vazby uživatelů vyvinula speciální prodloužené hydraulické sklíčidlo, které nedostatky eliminuje a umožňuje plně využít efektivity řezného nástroje.

Klíčové vlastnosti prodlouženého sklíčidla:

  • házivost do 3 µm ve vzdálenosti 2,5 × D,
  • výrazné potlačení vibrací (vyvážení při 2,5G a 25 tisíc otáček za minutu),
  • utlumení vibrací hydraulickým upínacím mechanismem v tělese sklíčidla,
  • vnitřní kanálky pro snadný průtok procesní kapaliny,
  • štíhlé provedení (upnutí vrtáku o průměru 12 mm do sklíčidla o průměru 20 mm),
  • velké množství nástrčných redukcí v metrických a palcových jednotkách,
  • možnost upnutí vrtáků a výstružníků se stopkou od průměru 3 mm,
  • možnost použití sklíčidla pro rotační a stacionární vřetena.

Ve spojení s rychlovýměnným adaptérem KM umožňuje hydraulické prodloužené sklíčidlo významně zrychlit a zpřesnit dříve obtížné nastavení nástroje. Foto: Kennametal

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!