STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Sandvik investuje do výroby kovových prášku

Švédský výrobce řezných nástrojů investuje přibližně 500 miliónů korun do nového závodu na výrobu titanových a niklových jemných kovových prášků. Investice proběhne v rámci divize Sandvik Materials Technology.

Sídlo nového závodu vznikne v Sandvikenu, poblíž vlastního zásobování titanem a střediska pro výrobu aditiva. Otevření centra je plánováno v průběhu roku 2020. Od investice si firma slibuje posílení na trzích s výrobou kovových prášků a kovových přísad. Kromě výroby řezných nástrojů investice celkově podpoří i obchod v oblasti aditivní výroby.

Titanové slitiny a slitiny na bázi niklu představují klíčové oblasti růstu aditivní výroby, což představuje významnou část trhu s práškovými kovy, kde Sandvik zaujímá jednu z předních pozic. Práškové kovy, jkorozivzdorná ocel, slitiny na bázi niklu a slitiny kobaltu a chromu jsou vyráběny ve Velké Británi a ve Švédsku. Prodej se realizuje globálně prostřednictvím Ospreye.

Zdroj: Bussines Sweden

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!