STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Seco uvedlo monolitní frézy pro obrábění kolenních implantátů

Novou produktovou řadu řezných nástrojů speciálně určenou pro obrábění kloubních náhrad uvedla začátkem roku společnost Seco. Program Jabro, jehož řezné nástroje jsou z monolitního karbidu, jsou ryze určeny pro obrábění specializovaných dílů ve zdravotnictví a mohou být použity pro kombinaci různých obráběcích strategií, jako je například vysokorychlostní frézování.  které umožňuje zkrátit cyklové časy na výrobu dílů až o 50 procent.

Pokročilé materiálové vlastnosti substrátů a optimalizované povlakování nástrojů zajišťuje vynikající kvalitu obrobeného povrchu, čímž se výrazně snižuje nebo dokonce eliminuje potřeba následných operací jemného dokončování nebo leštění. Tyto vlastnosti mají pozitivní dopad na výrobní proces a životnost nástrojů.

Nová řada monolitních karbidových fréz je speciálně vyvinuta a atestována pro obrábění zdravotních implantátů. Foto: Seco

Nová řada fréz Jabro pro obrábění dílů ve zdravotnictví využívá 9 pokročilých geometrií a zahrnuje celkem 39 nástrojů, přičemž většina z nich patří do řady Jabro Tornado pro vysokorychlostní obrábění. Každá geometrie je navržena pro konkrétní aplikace obrábění tibiálního lůžka a femorální části kolenního implantátu. Nová řada atestovaná pro výrobu zdravotních náhrad, je speciálně vyvinuta pro obrábění těžkoobrobitelných materiálů, ze kterých jsou náhrady vyráběny. Jedná se o kobalt-chromovou ocel a titanovou slitinu Ti6Al4V. Z uvedených materiálů lze současně usuzovat, že se jedná díly vyráběné 3D tiskem, kde jsou dokončovací procesy před implementací do lidského těla nevyhnutelné. Oba materiály urychlují proces oseointegrace (vhojování).

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!