STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Upínací hlavice usnadní výměnu nástrojů v revolverových hlavách

Společnost Kennametal uvedla na trh zcela novou řadu upínačů KMTM Qucik Change Tooling. Jedná se o upínací jednotky přizpůsobené pro revolverové hlavy. Společně s firmou EWS Tool Technologies plánuje změnit způsob upínání nástrojů do revolverových hlav soustruhů DMG Mori, Okuma, Mazak, Haas, Doosan, Nakamura, Hwacheon nebo Hyundai.

Upínací jednotky přizpůsobené pro revolverové hlavy nahrazují standardní nástroje s blokovým upínáním za rychlovýměnné adaptéry vyvinuté speciálně pro CNC soustruhy.  Jsou kompatibilní s revolverovými hlavami typu VDI i BMT, se statickými i poháněnými nástroji a s držáky axiálními, radiálními i s držáky, které mají úhlovou orientaci. Zavedení rychlovýměnného systému je snadné a celková cena za nástrojové vybavení je nižší. Každá varianta upínací jednotky byla navržena tak, aby splňovala podmínky výrobců strojů. Z pohledu zákazníka je to tedy stejné, jako kdyby stroj byl zkonstruován s revolverovou hlavou KM.

Upínací jednotky přizpůsobené pro revolverovou hlavu jsou dostupné pro revolverové hlavy BMT stejně jako pro revolverové hlavy Mazak VDI. Foto: Kennametal

Upínací systémy jsou dostupné ve verzích off-set a in-line v a pravém a levém provedení. Třicetiletý vývoj se podepsal na širokém spektru dostupných adaptérů. K dispozici jsou hydraulická sklíčidla, kleštinové upínače pro kleštiny ER, adaptéry pro čelní nástrčné frézy nebo upínače pro soustružnické nože a obrábění vnějších nebo vnitřních ploch. Stejně velký je také rozsah velikostí upínacích jednotek, s rozhraním od 32 do 63 mm (KM32 až KM43).

Dvojití upínací stanice a upínací jednotky s off-setem poskytují velkou flexibilitu pro vybavení nástroji u současných víceosých, vícevřetenových CNC soustruhů s osou Y. Foto: Kennametal

Pokud na soustruhu nebo sostružnicko-frézovacím centru obrábíte šroubky pro použití v lékařství nebo příruby ložisek pro velké zemědělské stroje, upínací jednotky přizpůsobené pro revolverové hlavy a upínače KM vždy pokryjí požadavky uživatele.

Zdroje: Mepax, Kennametal

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!