STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Transparentní plechovky usnadní výběr zavařených surovin

Zajímavou novinku pro konzervárenský průmysl uvedla na trh společnost Milacron. Plechovky Klear-Can jsou transparentní, zákazník tak uvidí, jaké potraviny se skrývají uvnitř.

Americky holding Milcron ve spolupráci s firmami S&W Fine Foods International a Del Monte Pacific vyvinul transparentní plechovky, které jsou vyráběny souběžnou vstřikovací technologií a budou sloužit jako plnohodnotná alternativa k plechovkám, které jsou vyráběny konvenčním způsobem. Tropické ovoce, luštěniny, zeleninu a pochutiny v průhledném obalu mohou být zajímavých tahákem pro celou řadu spotřebitelů. Tropické ovoce v průhledném obalu je prozatím dostupné pouze v Asii, v ostatních zemích s odstupem času.

Transparentní plechovky budou u nás dostupné pravděpodobně až příští rok. Foto: Milacron

Podle výrobců obalů je možné toto balení možné integrovat do stávajících výrobních procesů. Transparentní obaly jsou vhodné i pro IML etiketování (etiketování během vstřikování) a snadno je lze použít k uzavírání konzerv, odvzdušňování, přehýbání dna a sterilizaci. Plechovky lze ohřívat i v mikrovlnné troubě.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!