STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kwambio představí na CES 2018 3D tiskárnu Ceramo One

Během ledna spouští společnost Kwambio předobjednávkou kampaň pro 3D tisk keramiky na průmyslové 3D tiskárně Ceramo One. Její hlavní výhodou je přesnější tisk oproti stolním řešením. 3D tiskárna bude k vidění na veletrhu spotřební elektroniky CES 2018, který se koná od 9. do 12. ledna v Las Vegas.

Rychlost tisku je 160 mm za sekundu s přesností 20 mikrometrů, čímž má být přesnější oproti běžným stolním 3D tiskárnám. Velikost stavební komory je 350 × 350 × 380 mm a výchozím materiálem jsou různé prášky s jílovým základem. Podle informací výrobce je dostupných 100 barevných odstínů. Cenová kalkulace 3D tisku se pohybuje okolo 1,7 korun za 1 centimetr čtvereční (běžné náklady jsou 2,5 až 3,2 koruny).

Ačkoliv se nejedená o typické uplatnění aditivní výroby, společnost Kwambio uvádí, že lze keramický hrníček vytisknout za 2 až 3 hodiny. Foto: Kwambio

Na vývoji má velký podíl investice 500  tisíc dolarů od Empire State Capital Partners a Impulse VC. Důvodem pro vývoj tiskárny byly prodlevy a dlouhá výrobní doba na stávajících řešeních.

Kwambio má prozatím pouze jednu 3D tiskárnu v Oděse, kterou představí veřejnosti na světovém veletrhu spotřební elektroniky CES 2018. Společnost se chystá nabídnout 3D tiskárnu v rámci předběžných objednávek a současně naznačila prodejní cenu 530 tisíc korun (25 tisíc dolarů).

Kwambio, která byla založena v roce 2014, v loňském roce vyrobila více než 10 tisíc kusů keramických a kovových výrobků, uvedla bezplatnou aplikaci pro iOS (dostupná pro uživatele iOS) a na Ukrajině otevřela ekologickou továrnu s keramickým 3D tiskem. Tiskárna Ceramo One je první ve výrobním portfoliu startupu Kwambio a je první průmyslovou keramickou 3D tiskárnou v Evropě. S ohledem na aditivní výrobu keramických materiálů drží společnost Kwambio patent na keramický prášek.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!