STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

BRM Aero vyvíjí letouny Bristell na platformě 3D Experience

Rodinná firma BRM Aero od roku 2009 plní jednoduchý a ambiciózní cíl – vyvíjí ultralehká a sportovní letadla Bristell, která splňují nejnáročnější individuální požadavky zákazníků ve své kategorii po celém světě. Pro navrhování, analýzy a simulace používá kunovická firma specializované oborové řešení Engineeried to Fly od společnosti Dassault Systèmes, které běží v cloudu. Řešení do firmy implementovala zlínská společnost Technodat.

Řešení Engineered to Fly, založené na platformě 3D Experience, je vyvíjeno s ohledem na menší provozy, které chtějí zvýšit produktivitu od návrhu až po výrobu. Platforma nabízí celou řadu nástrojů pro všechny druhy výrobků včetně plechů. Společnost BRM Aero si nástroje chválí, jsou spolehlivé a hrají významnou roli při konstruování a vývoji letadel. S řešením se vždy podařilo firmě splnit výrobní program včas a dodat zákazníkovi letoun podle jeho individuálních představ.

Letouny Bristell vyvíjí kunovická společnost BRM Aero na platformě 3D Experience. Foto: BRM Aero

V současnosti letecký průmysl prochází významnými vývojovými procesy s ohledem na snižování hmotnosti, emisí a spotřeby paliva. To vyvolává inovace a firmy vyhledávají mnohem komplexnější a sofistikovanější technologie, které jim přinášejí konkurenční výhodu. Platforma 3D Experience v tomto ohledu splňuje požadavky konstruktérů, jelikož nástroje dostupné v cloudu pokrývají celý výrobní proces.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!