STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Z areálu brněnské zbrojovky už vzniká nová čtvrť

Dva tisíce nových pracovních míst nabídne nově opravená administrativní budova Prospera, která se stane prvním modernizovaným objektem v areálu Nové Zbrojovky.  V zimě tohoto roku proběhne největší rekonstrukce areálu.

Cílem tohoto developerského projektu Nová Zbrojovka od CPI Property Group je otevřít lidem doposud uzavřený prostor v centru Brna, zpřístupnit areál veřejnosti a zavést městskou hromadnou dopravu v nové čtvrti. Ta potom usnadní komunikaci městské části Husovic a nádraží Židenice.

V areálu vedle moderních kancelářských a výrobních prostor vznikne ihned po změně územního plánu i pestrá nabídka bytů. Plánovaná je výstavba přibližně 800 nových bytů. V nabídce se objeví byty na pronájem i ke koupi od garsoniér přes startovací byty až po terasové byty u řeky.

Vizualizace modernizované budovy Prospera. Foto: CPI

Projektoví manažeři ve spolupráci s brněnskými architekty se momentálně věnují zejména revitalizaci starých výrobních objektů. Budovy projdou celkovou rekonstrukcí, případně demolicí. Nejedná se tedy o demolici, ale o demontáže původních technologických rozvodů, bourání podlah pod původním strojním vybavením a celkové vyčištění objektu. Odpad, který při revitalizaci vzniká, je dále ekologicky zpracováván.

K životu se pomalu probouzí i vstupní administrativní budova, která je v současnosti využívána. Tento objekt projde kompletní rekonstrukcí, ale zároveň mu bude navrácena jeho původní tvář.

Zdroj: CPI

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!