STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kennametal uvádí nové nástroje pro obrábění litiny

S ohledem na vysokou kvalitu výroby a nízké náklady vyvinula společnost Kennametal nové frézovací nástroje pro obrábění litiny. Nástroje jsou vhodné pro výrobu turbín větrných elektráren, bloky motorů, skříně převodovky a turbokompresory.

Před více než rokem uvedla společnost Kennametal na trhl čelní frézy M16, které se představili jako nová generace hrubovacích nástrojů určených speciálně pro velké a rychlé úběry polotovarů z litiny. Přidanou hodnotu jsou vysoká produktivita a nízké náklady na obrábění při hrubování a středním dokončování.

Tyto frézy firma rozšiřuje o nové typy frézovacích těles s novou řeznou geometrií vyměnitelných břitových destiček a prstencovou konstrukcí frézovacích těles pro velké průměry, která snižuje zatížení ložisek vřetene.

Přidanou hodnotou frézy Mill 16 je složená prstencová konstrukce. Její výhody spočívají v nižším namáhání vřetene ložiska. Foto: Kennametal

Nástroje jsou vhodné pro jakékoli operace čelního frézování litiny. Od fréz s malou roztečí břitových destiček s klínovým upínáním pro vysokou produktivitu a velmi výkonné stroje pro frézy se střední a hrubší roztečí břitových destiček s upínáním šroubkem pro obrábění na strojích s omezeným výkonem. Vhodné jsou pro malé i velké obrobky.

Frézovací tělesa s klínovým upínáním nebo s upínáním šroubkem jsou dostupné s jemnou, střední i hrubou roztečí břitových destiček. Vhodné jsou pro hrubování a střední dokončovací operace při obrábění litiny. Foto: Kennametal

Složená konstrukce tělesa fréz Mill 16 umožňuje vyhovět opravdu náročným požadavkům na frézování. Těleso frézy s klínovým upínáním (wedge-style) má v průměru 300 až 500 mm a největší fréza se složeným tělesem má hmotnost jen 20,4 kilogramů. Hmotnost je v porovnání s podobnými nástroji třetinová, přičemž může nástroj dosáhnout až 2 800 otáček za minutu, čemuž odpovídá obvodová rychlost je více než 76 metrů za sekundu.

Všechny frézy používají stejné, inovované vícebřité destičky. Břitová destička s šestnácti břity snižuje náklady na obrábění ve vztahu na jeden břit.

Oboustranná inovovaná vyměnitelná břitová destička. Foto: Kennametal

Zdroj: Kennametal

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!