STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

NSK představí na EMO nová ložiska a kuličkové šrouby

Společnost NSK hodlá využít blížícího se mezinárodního veletrhu EMO 2017 v německém Hannoveru k představení celé řady novinek a aktuálních inovací a trendů určených pro globální trh s obráběcími stroji. K nim patří vývoj v oblasti kuličkových ložisek s kosoúhlým stykem pro hlavní vřetena obráběcích strojů, kuličkových ložisek pro pohony vřeten a odolných kuličkových šroubů určených speciálně pro vstřikovací lisy.

Společnost NSK se zabývá vývojem a dodáním součástí pro přesné pohybové mechanismy, které jsou funkčními prvky obráběcích strojů, jako například ložiska, kuličkové šrouby a lineární vedení. Hlavním lákadlem na EMO bude nově vyvinutá klec vedená vnějším kroužkem pro ložiska s kosoúhlým stykem, která se používají pro uložení hlavního vřetene. Klec Survave byla navržena s ohledem na snížení nesouběžné házivosti NRRO ve srovnání s konvenčním řešením o 50 %. Současně o 20 % snižuje moment tření, vyvíjí méně tepla, může pracovat při vysokých otáčkách a přispívá ke zvýšení přesnosti obrábění.

Dalším exponátem budou zcela nové kuličkové šrouby pro obráběcí stroje podle standardu DIN pro vysoké rychlosti. Na veletrhu bude vystavený i funkční model systému CMS (Condition Monitoring System) pro analýzu vibrací v reálném čase, jejíž výsledky jsou okamžitě zobrazovány na monitoru.

Zdroj: NSK

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!