STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Oboustranné kruhové destičky zvyšují efektivitu a výkonnost nových fréz

Společnost Seco Tools představila frézy se zcela novou konstrukcí tělesa pro oboustranné kruhové břitové destičky, které přispívají k nákladové efektivní výkonnosti a významnému nárůstu produktivity. Nová třída destiček rozšiřuje řadu R217/220.29I.

Negativní nastavení lůžek umožňuje osadit stejný průměr tělesa o jednu břitovou destičku více, čímž se oproti řade R217/R220.29I zlepšují možnosti obrábění a dochází ke značnému navýšení produktivity. Lůžka navíc umožňují bezpečné a přesné polohování břitových destiček, což šetří čas a zajišťuje bezchybný provoz.

Frézy jsou určeny pro operace čelního frézování, drážkování a bočního frézování materiálů ISO M a ISO S, a také v některých obtížně obrobitelných materiálech ISOP, jako jsou například martenzitické korozivzdorné oceli. Vhodné jsou pro letecký a energetický průmysl, například pro obrábění lopatek turbín.

Nové frézy z oboustrannými kruhovými břitovými destičkami jsou vhodné pro obrábění lopatek turbín. Foto: Seco Tools

Sortiment férz R217/220.28 zahrnuje tělesa v rozsahu průměrů 32 až 80 mm a dostupné jsou ve verzích s normální a malou zubovou roztečí a břitové destičky o velikosti 12 ve dvou geometriích a několika karbidových třídách s PVD a CVD povlaky.

Více informací o novince naleznete na stránkách společnosti Seco Tools.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!