STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Boeing pokračuje s vývojem proudových letounů na platformě 3D Experience

Výrobce proudových letounů a systémů pro obranu, kosmonautiku a bezpečnost prodloužil partnerství s dodavatelem CAD/CAM a PLM řešení, společností Dassault Systèmes. Rozhodnutí vyplynulo ze soutěžního procesu, který zahrnoval důkladnou analýzu technických a funkčních vlastností, nákladů a výhod napříč celým trhem.

Boeing má v úmyslu implementovat platformu 3D Experience v různých fázích výroby a využívat specializovaná oborová řešení Winning Program, Co-Design to Target, Ready for Rate, Build to OperateLicense to Fly. Ta jsou určená k využití v letectví, kosmonautice a obraně. Výsledkem bude prohloubení komplexní digitální spolupráce i zdokonalení návrhů, projektování, analýz, plánování výroby a fungování ve výrobních prostorách v celém podniku.

Boenig pokračuje s vývojem proudových letounů na platformě 3D Experience. Foto: Dassault Systèmes

Úkolem platformy 3D Experience je snížit náklady na integraci a podporu, zvýšit produktivitu, posílit inovace a pomoci se zaváděním osvědčených procesů. Platforma dokáže nejen simulovat produkty a procesy, ale také vyhledávat a eliminovat potenciální rizika a problémy týkající se kvality ještě před začátkem výroby. Velkou výhodou je jednotný zdroj digitálních dat, která jsou přenášena napříč produkty platformy 3D Experience. Tato digitální kontinuita zdokonaluje datové a analytické možnosti.

Společnost Dassault Systèmes je hrdá na spolupráci s Boeingem. Boeing je průkopníkem v oboru letectví a ovlivňuje i pokrok všech dalších sektorů v moderní společnosti.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!