STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Tipy a návody pro SolidWorks: Jak vložit stejné součásti do sestavy najednou

Pro vložení většího počtu součástí do sestavy se používají příkazy Lineární pole a Kruhové pole. Pokud však potřebujete vložit větší počet součástí, u který tyto příkazy nevyužijete, lze je vložit do sestavy najednou. V tomto návodu vám poradíme, jak.  

Ze záložky Sestava vyberete příkaz Vložit součást

Automaticky se zobrazí okno Otevřít. V průzkumníku vyhledejte součást, kterou chcete vložit do sestavy a tlačítkem Otevřít ji otevřete.

Pozn.: Ve starších verzích SolidWorksu se okno Otevřít po výběru příkazu Vložit součást neotevře automaticky, je nutné jej otevřít tlačítkem OtevřítPropertyManageru.

PropertyManageru Vložit součást stiskněte tlačítko Ponechat viditelný (tlačítko se symbolem špendlíku) a levým tlačítkem vložte součást do grafického prostředí sestavy

Tip: Pokud chcete vložit součást do sestavy tak, aby byl počátek součásti sloučený (zarovnaný) s počátkem sestavy, stiskněte pouze potvrzovací tlačítko v PropertyManageru. Součást se vloží do grafického prostředí a počátek vložené součásti se automaticky sloučí s počátek sestavy. Součást se stane pevnou – budou ji odebrány všechny stupně volnosti.

Pokud je tlačítko Ponechat viditelné aktivní (stlačené), můžete pokračovat ve vkládání dalších stejných součástí do sestavy levým tlačítkem v grafickém prostředí. Každá vložená součást se zařadí do FeatureManageru, o čemž se můžete sami přesvědčit

Vkládání stejných součástí do sestavy ukončete dvojitým stisknutím klávesy Esc.

Po ukončení příkazu Vložit součást se tlačítko Ponechat viditelný automaticky vrátí do výchozího stavu – tzn., že není stlačené.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!