STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Solid Edge ST10 míří na topologickou optimalizaci

Topologická optimalizace a zpětné inženýrství je v poslední době velmi diskutované a aktuální téma. Řešení Solid Edge v tomto směru udržuje krok a s novou verzí ST10 vychází i technologie Convergent Modeling.

Aktuální verze Siemens Solid Edge ST10 poskytuje výrazná vylepšení nástrojů pro vývoj výrobků včetně nových technologií navrhování. Vylepšením prošly i cloudové nástroje a technické dokumenty. Návrhy lze sdílet, publikovat a vytvářet mezi nimi interaktivní vazby. Tím Solid Edge urychluje komunikaci mezi zákazníkem a dodavatelem.

Generativní modelování se v praxi používá pro odlehčené struktury. Foto: Siemens PLM Software

Generativní modelování se v praxi používá pro odlehčené struktury. Foto: Siemens PLM Software

Solid Edge ST10 usnadňuje optimalizaci součástí pro aditivní výrobu. Tato integrovaná technologie, nazývaná Convergent Modeling, zvyšuje efektivitu navrhování výrobků a zjednodušuje práci s importovanou geometrií. Zahrnuje oblast automatizovaných generativních návrhů a dokáže rychle optimalizovat poměr pevnosti a hmotnosti návrhů jednotlivých součástí. Technologie Convergent Modeling umožňuje velmi pružnou práci s geometrií složenou z ploch a objemových těles (například po importu souborů z jiného CAD systému nebo při topologické optimalizace). Solid Edge ST10 přichází s plně integrovanou analýzou proudění tekutin, díky které mohou konstruktéři provádět analýzu proudění tekutin a přenosu tepla rychle, všechny studie lze provádět přímo v řešení Solid Edge.

Technologie Convergent Modeling zjednodušuje práci s importovanou geometrií. Foto: Siemens PLM Software

Technologie Convergent Modeling zjednodušuje práci s importovanou geometrií. Foto: Siemens PLM Software

Nová vylepšení vestavěných funkcí Solid Edge pro správu dat a dokonalejší integrace se softwarem Siemens Teamcenter umožňují vynikající správu digitálních dat výrobků. Díky integraci softwaru Teamcenter je v Solid Edge nyní možné provádět klasifikaci komponent a pracovat v režimu offline.

Portál Solid Edge nabízí cloudové řešení pro spolupráci s ostatními uživateli, dodavateli a zákazníky, pro které zjednodušuje komunikaci v rámci cyklů vývoje výrobků. Portál přináší nové možnosti spolupráce, kdy uživatelé mohou editovat soubory přímo v cloudových složkách nebo je prohlížet na různých platformách.

Vylepšená funkce integrovaného softwaru Teamcenter umožní pracovat v režimu offline. Foto: Siemens PLM Software

Vylepšená funkce integrovaného softwaru Teamcenter umožní pracovat v režimu offline. Foto: Siemens PLM Software

Shrnutí nejnovějších funkcí v Solid Edge ST10:

  • řešení náročných úkolů u návrhů včetně topologické optimalizace a zpětného inženýrství pomocí nové technologie Convergent Modeling (navrhování vhodných součástí pro 3D tisk a použití aditivní výroby)
  • výkonné simulace a analýzy proudění tekutin i přenosu tepla
  • integrace Teamcenteru nyní podporuje klasifikaci a práci v režimu offline
  • nový portál Solid Edge umožňuje lepší spolupráci v cloudu

Praktickou ukázkou generativního navrhování (topologické optimalizace) můžete vidět ve videu (anglicky, 2 minuty):

Více informací o novinkách se dozvíte na webu Solid Edge ST10 (anglicky).

Zdroj: Siemens PLM Software

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!