STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Simufact Additive 2.0 simuluje deformace kovových prototypů

Společnost MSC Software vydala druhou verzi optimalizačního nástroje Simufact Additive pro přípravu kovového 3D tisku. Novinky jsou členěny do několika kategorií a orientují se především na dokonalejší navrhování podpor, simulace tepelného zpracování a fyzikální testování vnitřních deformací.

Nová verze Simufact Additive umožňuje simulovat proces stavby a předvídat chování materiálu, který se zpravidla vlivem tepelného pnutí doformuje. Předejít takovému jevu lze optimalizací procesních parametrů jako jsou přesné definice chemického složení kovového prášku, výkon laserové zařízení, volba strategie a rychlost skenování atd.

Simulace relativní hustoty u dílu po vytažení z komory v porovnání s dílem zpracovaným izostatickým lisováním za tepla. Obrázek: MSC Software

Simulace relativní hustoty u dílu po vytažení z komory v porovnání s dílem zpracovaným izostatickým lisováním za tepla. Obrázek: MSC Software

Novinkou je i podpora vlastností ortotropních materiálů s možností realističtějšího znázornění pevnosti nosné konstrukce a optimalizace celého výrobního procesu. Přehled všech novinek dostupných v aktuální verzi jsou uvedeny webových stránkách společnosti MSC Software.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!