STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kolaborativní chapadlo Schunk získalo prestižní ocenění

Doprovodným programem hannoverského veletrhu je slavnostní předávání cen Hermes Award 2017, které je nejvyšším technologickým oceněním. Na letošním veletrhu zvítězilo kolaborativní chapadlo Co-act JL1, za jehož vývojem stojí společnost Schunk.

Chapadlo s koncovým efektorem umožňuje bezprostřední vzájemnou spolupráci člověka s robotem. Kombinuje několik chytrých funkcí a systémů a tvoří tak jeden inteligentní celek. Jedná se o tzv. inteligentní systém HRC – Human/Robot Collaboration. Použitím různých senzorů je možné upravovat uchopovací proces v reálném čase.

Henriku A. Schunkovi (druhý zleva) předala ocenění Hermes Award 2017 německá ministryně školství Johanna Wanka. Foto: Schunk

Henriku A. Schunkovi (druhý zleva) předala ocenění Hermes Award 2017 německá ministryně školství Johanna Wanka. Foto: Schunk

Těmito smysly jsou situační, okolní a aplikační podmínky zaznamenávány, vyhodnocovány a komunikovány. Více informací o novince se dozvíte v příspěvku Chapadlo Schunk usnadňuje práci člověka s robotem.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!