STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Kuka propůjčuje průmyslu inteligenci

Heslem Hello Industrie 4.0: We Connect You spojila společnost KUKA na letošním hannoverském veletrhu svoje kompetence v oblasti automatizace a digitalizace. Specialista na automatizaci z Augsburgu pokračuje v intenzivním vývoji inteligentní továrny (Smart Factory) a pokračuje tak ve vývoji aktivit v souladu s Průmyslem 4.0.

Závod budoucnosti lze charakterizovat jako výrobky a digitálně propojený výrobní proces, při kterém se vzájemně doplňují člověk a inovativní výrobky. Na veletrhu v Hannoveru prezentovala společnost Kuka koncept Inteligentní továrny (Smart Factory), který prošel dalším vývojem. Všechny kompetence automatizačního specialisty byly spojeny do jednoho systému. To umožnilo prezentovat flexibilní, rychlou a inteligentně fungující výrobu, do které mohli návštěvníci zasahovat přímo na místě.

Závod budoucnosti lze charakterizovat jako výrobky a digitálně propojený výrobní proces. Foto: Kuka

Závod budoucnosti lze charakterizovat jako výrobky a digitálně propojený výrobní proces. Foto: Kuka

Na náklady nenáročná výroba (Mass Customization) je automatizovaná a je schopna reagovat na současné požadavky, mezi kterými je individuální výroba jednoho kusu. Typický proces se skládá s nastavení systému, přes různé propojené výrobní kroky, včetně příslušné intralogistiky (interní pohyb materiálu v továrnách), až k dokončení výrobku. Řízení této inteligentní souhry strojů, mobilních systémů, softwarových prostředků a robotů je v rukou člověka. Postup výroby je možné sledovat a ovlivňovat prostřednictvím různých koncových zařízení (chytrými telefony s využitím komunikace probíhající ze vzdáleného prostředí prostřednictvím cloudu).

Chytrou továrnu, největší síťově propojenou veletržní aplikaci v historii společnosti Kuka, tvořila inteligentní spojení řešení řady společností působících v oboru automatizace – robotika a systémová kompetence v oblasti průmyslu a robotů, doplněná výrobní logistikou dceřiné společnosti Swisslog. Portfolio doplnila IT a softwarová řešení přidružených partnerů. Díky tomu může společnost Kuka provázet zákazníka od základní myšlenky až k hotové továrně.

Zdroj a fotografie: Kuka

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!