STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Robot Kuka LBR Med vstupuje do sériové výroby

Společnost Kuka uvedla na veletrhu Medical robota LBR Med spolupracujího s lidmi. Jeho úlohou je asistovat lékařům při rehabilitacích a úkonech na operačních sálech. Právě vysoký zájem uživatelů se odrazil v zahájení sériové výroby.

Lehký kolaborativní robot Kuka LBR Med má speciální konstrukční úpravy, které splňují přísné požadavky na lékařské ošetření a zákroky. Robot spolupracující s lidmi (kobot) má speciální povrch, který je biokompatibilní a odolný proti korozi. Vnitřně vedená připojení splňují přísné požadavky na dodržování hygienických norem v kancelářích, klinikách a operačních sálech. Kuka rovněž garantuje vlastnosti robota LBR Med v rámci systému IECEE CB podle normy IEC 60601-1. S certifikátem CB a CB reportem od výrobce jsou komplexní zkoušky a certifikační postupy při využití  robota ve zdravotnictví podstatně jednodušší. Všechny potřebné náležitosti s tím spojené řeší Kuka již ve svém výrobním závodě.

Pro přímou spolupráci s člověkem je robot Kuka LBR Med vybaven speciálními senzory v každém kloubu. Foto: Kuka

Pro přímou spolupráci s člověkem je robot Kuka LBR Med vybaven speciálními senzory v každém kloubu. Foto: Kuka

Univerzální použití s potřebným vybavením umožňuje nasadit robota například při endoskopii (sledování vnitřních dutin) nebo biopsii (diagnostická metoda, která se používá k upřesnění biologické povahy odebírané tkáně a buněk). Uplatnění je možné i při řezání kosti nebo fixaci kostí šrouby.

Všech sedm citlivých os robota je založeno na technologii lehkých robotů LBR od firmy Kuka, čímž jsou dány možnosti jeho široké aplikace v lékařství. Ta kompletně změnila  pohled na oblast spolupráce člověka s robotem a její rozvoj v dalších letech. Více informací o robotech Kuka souvisejících s automatizací ve zdravotnictví naleznete na webu Kuka Zdravotní péče.

Zdroj: Kuka

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!