STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

AutoCAD 2018 je dostupný i pro mobilní zařízení

Aktuální vydání AutoCADu 2018 a AutoCADu 2018 LT nabízí množství zajímavých novinek a produktivních nástrojů. Pokud pracujete s importovanými soubory v PDF, pak vás nadchne nástroj pro rozeznání SHX textu. Spokojení budou i uživatelé monitorů s vysokým rozlišením. Aktuální verze podporují monitory s rozlišením 4K.

Pro práci s importovanými texty v AutoCADu 2018 a AutoCADu 2018 LT slouží nástroj Text to Mtext pro konverzi jedno- a víceřádkových textových objektů. Ten je převede do jednoho víceřádkového objektu s automatickým formátováním.

Nová funkce rozpozná text z vektorové geometrie importovaných PDF souborů. Foto: Autodesk

Nová funkce rozpozná text z vektorové geometrie importovaných PDF souborů. Foto: Autodesk

Vývojové oddělení vyšlo vstříc uživatelům monitorů s vysokým rozlišením 4K. Nové geometrické jádro se zasloužilo o modelování trojrozměrných těles a povrchů. Nový interní 3D modelář je stabilnější a bezpečnější.

Novou funkcí je výběr objektů, kdy lze začít s oknem výběru v jedné části výkresu – a pak se posunout a přiblížit si jinou část a přitom spravovat výběr objektů mimo obrazovku. Jedná se o tzv. výkonnostní vylepšení zoom/pan/orbit v 3D pohledech.

AutoCAD 2018 podporují operační systémy Windows 10, 8.1 a 7. Řešení je dostupné i jako verze AutoCAD Mobile pro operační systémy Android, iOS a Windows 10 Mobile. Licence je bezplatná k AutoCADu 2018 a AutoCADu 2018 LT. Chcete-li si AutoCAD 2018 vyzkoušet živě, stáhněte si 30denní zkušební verzi.

AutoCAD 2018 je dostupný i jako verze pro mobilní zařízení. Foto: Autodesk

AutoCAD je dostupný i ve verzi pro mobilní zařízení. Foto: Autodesk

Přehled novinek v AutoCADu prezentuje ve videu Scott Crider, produktový manažer společnosti Autodesk (anglicky, 3 minuty):

 

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!