STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

ABB představila na Ampéru řešení pro Průmysl 4.0

V duchu Průmyslu 4.0 a Internetu věcí se nesl veletrh Amper. Na stancích převažovaly exponáty usnadňující přechod a podporu směrem k Průmyslu 4.0 a Internetu věcí. Dokazují to vystavená chytrá monitorovací řešení, asistenční systémy, kolaborativní roboty, chapadla a robotizované mechanismy.

Společnost ABB je tradičním vystavovatelem veletrhu Amper. Letos představila senzor Ability Smart pro monitorování stavu nízkonapěťových elektronů a dvouramenného robota YuMi. Ve skutečnosti se jedná o kobota (kolaborativního robota), který dovede spolupracovat s lidmi.

Enormní výzvou všech výrobců robotů a robotizovaných mechanismů je vývoj kobotů – kolaborativních robotů, kteří dokážou spolupracovat s lidmi. Foto: ABB

Enormní výzvou všech výrobců robotů a robotizovaných mechanismů je vývoj kobotů – kolaborativních robotů, kteří dokážou spolupracovat s lidmi. Foto: ABB

Společnost ABB odborné i laické veřejnosti živě představila inteligentní domovní elektroinstalaci a vyspělé manažerské řízení podniku Collaboration table.

V rámci veletrhu Amper byla společnost ABB partnerem odborných konferencí a seminářů Perspektivy e-mobility, Fórum automatizace, Energie pro budoucnost a Údržba a diagnostika elektrických zařízení. Hlavním tématem prezentací bylo představení digitální nabídky ABB Ability. Letos si společnost připravila zajímavý program pro vysokoškoláky a specialisty. Ten zahrnoval kariérní poradenství.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!