STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

On-line seminář: Základy metody konečných prvků

Analýza numerickou metodou konečných prvků (MKP, FEA) virtuálně ověřuje pevnostní zatížení konstrukčního návrhu. Výukový portál SolidProfessor.com připravil pro začínající konstruktéry zajímavý on-line seminář (živě v angličtině), ve kterém vám ukáže základy simulací při ověřování návrhu.

Kontrola konstrukčního návrhu by měla být samozřejmou a častou součástí vývoje produktu. S její pomocí by se měl konstruktér průběžně ujišťovat, že jeho návrh bude spolehlivý a bezpečný, případně nebude trpět nadváhou přebytečného materiálu.

Typickou pevnostní analýzou je zjišťování, jaké napětí a posunutí vznikne v materiálu součásti a jak se součást zdeformuje.

Typickou pevnostní analýzou je zjišťování, jaké napětí a posunutí vznikne v materiálu dílu a jak se díl zdeformuje

Chcete-li se dozvědět základní informace a princip definice okrajových podmínek, podívejte se na bezplatný on-line seminář, během něhož si zdokonalíte i technickou angličtinu. Koná se 15. března v 19 hodin. Elektronický registrační formulář naleznete na konci stránky Finite Element Analysis (FEA).

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!