STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Akvizice na trhu 3D skenování: ABB kupuje NUB3D

Zájem o španělskou inovátorskou společnost vyvíjející 3D skenovacích zařízení NUB3D projevila firma ABB. Záměrem akvizice je vytvořit nové celosvětové aplikační centrum 3D metrologie.

Společnost ABB je dodavatelem průmyslových robotů, automatizovaných výrobních systémů i souvisejících služeb. Nově se chce zaměřit na skenovací zařízení v metrologii. Projevila proto zájem o skenovací zařízení společnosti NUB3D, která jej vyvíjí a vyrábí od roku 1999. Obě společnosti již úspěšně spolupracovaly na projektech FlexInspect a InspectPack, ve kterých použily 3D skenery NUB3D i robotickou technologií ABB a nabízely tak profesionální kontrolní řešení.

Cílem akvizice firmy NUB3D je vytvořit světové aplikační centrum 3D metrologie. Foto: ABB a NUB3D

Cílem akvizice firmy NUB3D je vytvořit světové aplikační centrum 3D metrologie. Foto: ABB a NUB3D

Skenovací technologie NUB3D se stanou součástí platformy ABB Ability. Například SIDIO XR s možností měření až do 9 mikronů za pouhé 0,3 sekundy. ABB dále nabídne cloudovou výpočetní technologii pro ukládání informací, síťové senzory ve všech fázích výroby nebo vylepšenou konektivitu mezi různými oblastmi výroby. Využití moderních produktů naleznou oddělení pro kontrolu a kvalitu ve výrobních procesech.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!