STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

V on-line CAD řešení Onshape už navrhnete plechové díly

Pro navrhování plechových dílů se v CAD řešeních používají speciální nástroje, které umožňují zkonstruovat ohnutý tvar plechu. Z hlediska výroby je pak důležité stanovit optimalizovaný rozvinutý tvar. Jak se navrhují plechy v on-line řešení Onshape, představuje nové video.

K vytvoření plechového dílu slouží v cloudovém řešení Onshape nová ikona. Poté následují definice tloušťky plechu, poloměr ohybu a tzv. K-faktor, který určuje polohu neutrální osy – poměr mezi vzdáleností neutrální osy od vnitřní plochy a tloušťky plechu (jedná se o bezrozměrné číslo).

Nový nástroj umožňuje i převedení objemového modelu v plechový díl. Obrázek: Onshape

Nový nástroj umožňuje převedení objemového modelu do plechového dílu. Obrázek: Onshape

Součástí výrobní dokumentace je pak rozvinutý tvar, na kterém lze definovat řazení ohybů a další technologické operace, které po ohýbání následují. Ten se v řešení Onshape vytvoří automaticky na jedno kliknutí.

V Onshape využijete i plechové spojení profilů. Podkladem k výrobě je pak tabulka ohybů s poloměry a úhly ohybů. Obrázek: Onshape

V Onshape využijete i plechové spojení profilů. Podkladem k výrobě je pak tabulka ohybů s poloměry a úhly ohybů. Obrázek: Onshape

Podrobnosti o navrhování plechových dílů v řešení Onshape, včetně videa, najdete na stránce Introducing Sheet Metal in Onshape (anglicky).

Prezentace tvorby plechového dílu v Onshape včetně komentáře (anglicky) představuje video

Tvorbu plechového dílu v Onshape, včetně (anglického) komentáře, představuje názorné video vývojářů

Onshape je dostupný bezplatně

Na vývoji řešení Onshape pracuje mj. Jon Hirschtick, zakladatel a bývalý ředitel společnosti SolidWorks. Řešení Onshape je dostupné bezplatně (s omezeným počtem spuštěných projektů) nebo v profesionální verzi (od 100 dolarů měsíčně). Jaké funkce a služby verze zahrnují, najdete na stránce Subscription and Pricing.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!