STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

SWW 2017: Rozšířená realita vás vtáhne do virtuálního prostředí

Ve vývoji virtuální a rozšířené reality lze sledovat výrazný pokrok. Většinu návrhů v ní prezentují i společnosti na uživatelském setkání a konferenci SolidWorks World 2017 v Los Angeles. Návštěvníci si tak mohou osahat modely v přesvědčivém trojrozměrném podání.

Vysoký výpočetní výkon, velká hustota pixelů a nižší energetické nároky vystihují současnou virtuální a rozšířenou realitu. Její potenciál si ve formě nevšedního zážitku užijete při objevování nových technických vymožeností. Zatímco virtuální realita vás vtáhne do virtuálního světa, ta rozšířená překrývá virtuální a skutečné prostředí. Interaktivní doplňky vás často donutí k pohybu i nečekaným reakcím.

Rozšířená realita vás doslova vtáhne do virtuálního světa

Rozšířená realita vás doslova vtáhne do umělého světa

V Convention Centru v Los Angeles vystavuje novinky řada různorodých firem a téměř u každého stánku najdete virtuální brýle Microsoft HoloLens, HTC Vive, Oculus Rift, Samsung Gear VR, Google Daydream nebo Star VR. Všechny prezentace v konečném důsledku spojuje řešení SolidWorks, které posloužilo k vytvoření poutavých 3D modelů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!