STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Lisovací stroj XFT 2500speed do náročných podmínek

Společnost Feintool uvedla na trh nový lis XFT 2500speed pro přesné stříhání. Svými technickými parametry i přesností střihu má splnit požadavky náročných uživatelů.

Lis se silnějším kloubovým mechanismem má zvýšenou sílu lisování na 3000 kN. Uživatelům otevírá nové možnosti využití u dílů z hlubokotažných materiálů s tloušťkou až 8 mm při 100 zdvizích za minutu. To v praxi znamená menší zatížení lisu za provozu s konvenčními nástroji a větší flexibilitu vzhledem k možnosti použití nástrojů s většími požadavky na výkon lisu.

Nové provedení lisu XFT 2500speed nabízí nové možnosti pro technologii přesného stříhání. Foto: Feintool

Technické provedení lisu XFT 2500speed nabízí nové možnosti pro technologii přesného stříhání. Foto: Feintool

Společnost Feintool provedla na stroji několik inovací, které zvyšují produktivitu a kvalitu výlisků. Mezi vylepšení patří zvýšená tuhost, zrychlený mechanismus výměny nástrojů, nová řídicí technika, moderní řešení pro správu a hospodaření s energií. Lis FXT 2500speed je vybaven softwarem FEINmonitoring pro inteligentní analýzu a údržbu nástrojů, který byl vyvinut pro koncepci trendu Průmysl 4.0.

Podívejte se na praktické využití lisovacího stroje (anglicky):

 

Zdroj: Imtos.cz

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!