STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Při navrhování v 3D Experience využijete brýle HTC Vive

Všichni uživatelé platformy 3D Experience společnosti Dassault Systèmes, včetně průmyslových designerů, strojních inženýrů, projektových manažerů, plánovačů výroby a jiných zainteresovaných osob z různých průmyslových odvětví, mohou využívat brýle HTC Vive, které jim zpřístupní stereoskopické prostředí virtuální reality.

O všem už nerozhoduje pouze účel a úspěch výrobku, ale i dojem, který kolem něj dokážete vybudovat, a jak jej prodáte zákazníkovi. I tak lze vnímat představení této novinky, která umožňuje prohlížet a prozkoumávat konkrétní virtuální model na platformě 3D Experience během vývoje produktu, přičemž usnadňuje prostorové vnímání. Lépe než na obrazovce počítače tak pochopíte detaily a záměr návrhu.

Virtuální realitu s brýlemi Vive od HTC si již mohli vyzkoušet i účastníci konference 3D Experience Forum 2016, která se uskutečnila v Berlíně v loni na podzim. Foto: Michael Damböck

Virtuální realitu s brýlemi Vive od HTC si již mohli vyzkoušet účastníci konference 3D Experience Forum 2016, která se uskutečnila v Berlíně v loni na podzim. Foto: Michael Damböck

Virtuální realita společně s oborovým řešením platformy 3D Experience poskytuje nový intuitivní způsob, jak posunout hranice kreativního myšlení. Designérům a inženýrům umožní propojit estetické vnímání a technické požadavky produktu, zatímco marketingovým pracovníkům pomůže navrhnout uživatelskou strategii, která bude mít osobnější a emotivnější dopad. Brýle HTC Vive umožňují zákazníkům používat virtuální realitu ve velkém rozsahu a s minimálními náklady. Unikátní laserový sledovací systém pracuje s milimetrovou přesností a nízkou odezvou. Ideální využití brýle najdou v řešení Catia.

V předsálí si mohli zájemci živě vyzkoušet virtuální realitu s brýlemi Vive od HTC

Virtuální realita s brýlemi Vive od HTC ve spojení s platformou 3D Experience posune kreativní myšlení nejen konstruktérům. Foto: Michael Damböck

O spolupráci společností Dassault Systèmes a HTC se hovořilo i na světovém veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 letos v lednu. Podívejte se na krátkou ukázku, jak lze virtuální brýle HTC Vive využít na platformě 3D Experience:

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!