STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Roboty Kuka spolehlivě svařují v malé robotické buňce

Německá firma Paul von der Bank vyvinula robotickou buňku WTG 1200 pro svařování v omezeném pracovním prostoru. Plně automatizované pracoviště pracuje se zvýšenou kvalitou provedení svarových spojů.

Robotická buňka svařuje elektrickým obloukem v pracovním prostoru o rozměrech 1200 × 800 milimetrů. Integrovaný robot KR 6 R700 sixx řady KR Agilus má maximální nosnost 6 kilogramů a pracovní dosah je 706 milimetrů. Posuvné dveře mohou být otevírány automaticky i manuálně. Poté, co pracovník založí obrobky do svařovacího přípravku, dveře se zavřou a robot začne svařovat.

Robotická buňka pro obloukové svařování má rozměry stejné jako europalety – 1200 × 800 mm. Foto: Kuka Roboter

Robotická buňka pro obloukové svařování má rozměry stejné jako europalety – 1200 × 800 mm. Foto: Kuka Roboter

Praktické uplatnění nalezla buňka ve firmě Brüninghaus & Drissner, kde pracuje ve třísměnném provozu. Zavedením buňky došlo ke zvýšení produktivity o 50 procent, jelikož pracovník obsluhy je schopen připravit další obrobky, zatímco probíhá automatické svařování.

Firma Paul von der Bank již začala pracovat na vývoji další robotické buňky WTG 1500, která bude mít externí osu pro otáčení svařovacího přípravku.

Zdroj: Kuka Roboter

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!