STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Airbus s Dassault Systèmes vyvíjejí vesmírné rakety

Dohodu o dlouhodobé spolupráci uzavřely společnosti Dassault Systèmes a Airbus Safran Launchers. Ta je dodavatelem řešení pro civilní a vojenské rakety a Evropskou kosmickou agenturu. Cílem spolupráce je vyvinout novou generaci nosných raket Ariane 6, ve které bude hrát významnou úlohu speciální oborové řešení Winning Program.

Na vývoji nosných raket již pracuje přes 700 odborníků, včetně specialistů z partnerských organizací po celé Evropě. Společně využívají řešení od společnosti Dassault Systèmes pro systémovou architekturu, konstrukci detailních návrhů a ověření pohonu kosmických lodí. Tato řešení již s úspěchem pomohla při návrhu nosné rakety Ariane 5.

S vývojem vesmírné nosné rakety Ariane 6 pomůže řešení Winning Program od společnosti Dassault Systèmes. Foto: Dassault Systèmes

S vývojem vesmírné nosné rakety Ariane 6 pomůže řešení Winning Program od společnosti Dassault Systèmes. Foto: Dassault Systèmes

Winning Program umožňuje provádět studie vyváženosti, prozkoumávat všechny alternativy a urychlovat procesy rozhodování, které vedou k výběru nejvhodnějších konfigurací pro Ariane 6. V průběhu všech vývojových fází se bude vybraný návrh optimalizovat a průběžně ověřovat.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!