STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Držáky nástrojů s rozhraním VDI účinně odvádějí teplo

Společnost Seco rozšířila planžetový upínací systém 150.10-Jeti o držáky v novém provedení s upínacím rozhraním VDI. Výhody se odrážejí ve zvýšené produktivitě a životnosti nástrojů.

Držáky se instalují přímo na hlavy s upínacím systémem VDI a zajišťují efektivní chlazení řezné zóny – a to bez potřeby propojovacích hadic. Řešení rychle a účinně odvádí teplo, které vzniká v oblasti řezu při upichovacích operacích.

Upichovací systém 150.10-Jeti umožňuje výškové nastavení řezné hrany, které přispívá k zajištění optimální polohy břitu. Foto: Seco

Upichovací systém 150.10-Jeti umožňuje výškové nastavení řezné hrany, které přispívá k zajištění optimální polohy břitu. Foto: Seco

Procesní kapalina je přiváděna přímo přes upínací rozhraní a je dále rozváděna vnitřními kanálky v držáku i planžetě do vstupních trysek z čelního i hřbetního směru na ostří břitové destičky. Mířený přívod kapaliny na řeznou hranu zajišťuje technologie chlazení Jeastream Tooling.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!