STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Skupina Groupe Renault navrhuje vozidla na platformě 3D Experience

Vzájemnou spolupráci a vývoj produktů řeší skupina Groupe Renault na platformě 3D Experience. V současnosti ji používají tisíce uživatelů po celém světě v různých oblastech, včetně procesní výroby. Řešení umožňuje hladkou spolupráci napříč všemi působišti – a to pro všechny tři značky: Renault, Dacia a Renault Samsung Motors.

Pro skupinu Groupe Renault a její hlavní výrobní program NewPDM jde o významný posun, zcela zásadní je urychlení digitálního navrhování. Hlavním cílem je transformovat technickou divizi, aby se stala celosvětovou. Především jde o propojení jednotlivých týmů, které mohou spolupracovat v reálném čase na jednotné platformě. Tou je specializované oborové řešení Target Zero Defect, které umožňuje navrhovat a optimalizovat tvar vozidla – od záměru návrhu až po výrobu.

S řešením Enovia se řídí životní cyklus výrobku. Obrázek: Dassault Systèmes

S řešením Enovia se řídí životní cyklus výrobku. Obrázek: Dassault Systèmes

Souběžně vytvářené produktové a procesní inženýrství zrychluje a zdokonaluje včasné ověření návrhu a výrobu inovativních produktů nové generace v oblasti dopravy, kde se bude stále více využívat konektivity, samořízení nebo nulových emisí.

Zdroj: Dassault Systèmes

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!