STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Zájem vyučujících o SolidWorks se rok od roku zvyšuje

Společnosti SolidVision a Schier Technik Slovakia uspořádaly – pro české střední školy v Brně a slovenské v Trenčíně – tradiční setkání pedagogů, kteří se věnují výuce profesionálního CAD řešení SolidWorks. Se zvyšujícím se zájmem a tyto konference budou společnosti hledat pro následující ročníky prostory s vyšší kapacitou.

Dvoudenní akce v Brně a celodenní setkání v Trenčíně představily novinky ve výukové verzi SolidWorks Education Edition pro aktuální školní rok. Vyučující se seznámili s novou celobarevnou učebnicí SolidWorks, jejíž uvedení na trh se kvapem blíží. Pedagogové diskutovali nad novými tématy a články pro unikátní webový portál MujSolidworks.cz, který obsahuje uživatelské fórum, aktuality, tipy a návody i nabídky práce. Zástupci ze společnosti Dassault Systèmes prezentovali možnosti bezplatného certifikování studentů. Pomáhá zvyšovat kvalifikaci i uplatnitelnost na trhu práce.

Brněnská EDU konference se pořádala v hotelu eFi. Foto: SolidVision

Brněnská EDU konference se pořádala v hotelu eFi. Novinky ve výukové verzi pro aktuální školní rok představili Petr Lstiburek (vlevo) a Pavel Kala. Foto: SolidVision

V odpolední části následovaly ukázky 3D skenování, tipy a triky pro snazší práci v SolidWorksu, výhody technologie iMachining v SolidCAMu. EDU manažerka Vlasta Piskačová představila moderní učebnu pro výuku CNC programování a její potenciál. Konferenci pořádanou v Brně oživila také prohlídka společnosti Hiwin, která se zabývá výrobou lineární techniky, konstrukcí, výrobou a prodejem řezacího stroje FeiCut.

Exkurze v brněnské společnosti FeiCut. Foto: SolidVision

Exkurze v brněnské společnosti Hiwin. Foto: SolidVision

Obou akcí s podobným programem se zúčastnilo více než 100 pedagogů z 50 středních a vysokých škol z Česka a Slovenska. S ohledem na celkovou situaci ve školství se sluší poděkovat společnostem SolidVision a Schier Technik Slovakia za ujmutí se pořadatelství a předání novinek a zkušeností pro efektivní výuku SolidWorksu.

Dne 23. listopadu 2016 se konala EDU konference v hotelu Magnus v Trenčíně. Konferenci zahájili jednatel společnosti Schier Technik Slovakia Radosla Zavřel (vlevo), Katarína Hrabovská, EDU manažerka pro Slovensko (uprostřed) a Zdeněk Bašta, obchodní manažer Dassault Systèmes SolidWorks. Foto: Marek Pagáč

Dne 23. listopadu 2016 se konala EDU konference v hotelu Magnus v Trenčíně. Konferenci zahájili jednatel společnosti Schier Technik Slovakia Radoslav Zavřel (vlevo), Katarína Hrabovská, EDU manažerka pro Slovensko (uprostřed), a Zdeněk Bašta, obchodní manažer Dassault Systèmes SolidWorks. Foto: Marek Pagáč

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!