STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Konference: Autodesk Academia Fórum 2016

První a druhý prosincový den se uskuteční v Aule Q Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně již 16. ročník Autodesk Academia Fóra.

Setkání učitelů technických předmětů ze středních a vysokých škol, kteří používající řešení od společnosti Autodesk ve výuce, bude zahájeno v 11 hodin. Účastníci budou seznámeni s novinkami užitečnými pro výuku studentů a díky případové studii se naučí, jak propojit teoretickou výuku s praktickými dovednostmi. Pořádající společnost Computer Agency doporučuje vzít si s sebou vlastní notebook. Druhý den účastníci navštíví odborné laboratoře Univerzity obrany zabývající se leteckou technikou a aerodynamikou.

V rámci fóra se pedagogové také dozví, jak se vyučují CAD technologie ve Velké Británii. Mohou se také účastnit dvou zajímavých odborných workshopů:

  • Představení cloudového řešení společnosti Autodesk Fusion 360,
  • případová studie Propojení výuky CAD technologií s 3D tiskem (zajišťuje společnost Y Soft).

Před zahájením Autodesk Academia Fóra proběhne v Aule Q Fakulty strojního inženýrství VUT partnerská akce FabLab – inovační ekosystém. Akce určená pro firmy a studenty vysokých i středních škol začíná už v 9 hodin. Pořadatelem je FSI VUT v Brně, Ústav konstruování a Computer Agency. Při představení projektu FabLab proběhnou přednášky na téma digitální výroba a inovace od společností DEPO2015, JIC, Happylab, Netme Centre a Y Soft. Zájemci o 3D tisk kovů (technologie Selective Laser Melting) si mohou prohlédnout průmyslového robota mezi 11. a 12. hodinou. „FabLab je nástroj, jak v mladých lidech probudit chuť k výzkumu a vývoji, inovacím a podnikání a bylo by škoda se této akce nezúčastnit,“ uvedl David Paloušek, vedoucí projektu FabLabNet.

Přihlásit se můžete prostřednictvím elektronického formuláře.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!