STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Makino uvedla přesné 5osé vertikální CNC centrum DA300

Makino DA300 svou konstrukcí kombinuje vertikální i horizontální obráběcí centrum. Stroj nalezne uplatnění při výrobě hydraulických a pneumatických komponent a hliníkových dílů litých pod tlakem.

Typ DA300 má poháněné osy A a C, maximální zatížení stolu dovolí obrábět polotovar o hmotnosti 250 kilogramů. Stabilitu stroje zajišťují valivé vodicí dráhy a kuličkové šrouby s chlazeným jádrem o průměru 40 mm. Vřeteno HSK-A63 dosahuje 20 tisíc otáček za minutu a kapacita zásobníku je 60 nástrojů. Výměna nástroje (z řezu do řezu) trvá 3,5 sekundy.

Standardním vybavením stroje je vizuální snímač zlomeného nástroje, ke které dochází při každé výměně. Dlouhodobou spolehlivost a menší riziko vylamování řezného nástroje lze využít zejména při obrábění polykrystalickým diamantem. Technologie je založena na snímání stínového obrazu řezného nástroje, prostřednictvím kterého je detekována délka a velikost.

5osé vertikální CNC obráběcí centrum s poháněnými osami A a C

5osé vertikální CNC obráběcí centrum s poháněnými osami A a C

CNC obráběcí centrum je vhodné pro vysoce přesné obrábění geometricky komplikovaných tvarů, kterými mohou být i prototypy v automobilovém průmyslu (závodní a luxusní automobily), medicíně, fotonice a energetice. Vhodné je i pro výrobu součástí v leteckém průmyslu, komponent satelitů, motorů, lopatkových a oběžných kol. Stroj je připraven pro integraci do automatizovaných buněk, jelikož stůl o rozměrech 340 × 300 mm má pět pneumatických nebo hydraulických přípojek pro manipulaci s paletami.

Stroj je připravený pro integraci do automatizovaných buněk, jelikož stůl o rozměrech 340 × 300 mm má pět pneumatických nebo hydraulických přípojek pro manipulaci s paletami

Stroj je připraven i na integraci do automatizovaných buněk

Technické specifikace stroje:

3-makino-da300-5ose-obrabeci-centrum-vertikalni

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!