STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Společnost Haas představila frézku CM-1 pro malé obrobky

Pro dílny s omezeným prostorem a výrobou zaměřenou na malé obrobky vyvinula společnost Haas Automation Europe kompaktní frézku Haas CM-1. Disponuje plynulým řízením pěti os a s 50 tisíci otáčkami za minutu obrobí lopatková kola i dentální náhrady.

Výroba součástí s malými otvory a jemnými, tvarově složitými tvary může znamenat značné pracovní omezení. Při CNC obrábění jsou kladeny vysoké nároky na přesnost a výkon s ohledem na použité řezné nástroje. Frézka Haas CM-1 má malý půdorys a s technickými parametry je určena pro malosériovou i velkosériovou výrobu v odvětvích letectví, zdravotnictví i zubním lékařství, kde je běžné vyrábět díly malých rozměrů. Frézka je řízena systémem Haas, vizuální programování zde zjednodušuje víceosé obrábění.

Kompaktní frézka CM-1 je určena pro obrábění malých dílů. Foto: Haas Automation Europe

Kompaktní frézka CM-1 je určena pro obrábění malých dílů. Foto: Haas Automation Europe

Hlavní technické parametry frézky CM-1:

  • pojezdy v osách X, Y a Z: 305 × 245 × 305 mm,
  • pracovní posuv: až 12,7 m·min-1,
  • rychloposuv: až 19,2 m·min-1,
  • vřeteno s kuželem ISO 20,
  • otáčky vřetene: 30 000 min-1,
  • výkon 3,7 kW,
  • automatická výměna nástrojů (20 pozic).

Z dalšího příslušenství mohou uživatelé zvolit vřeteno s otáčkami 50 000 min-1, bezdrátový intuitivní systém sondování, rozšíření paměti na 64 GB, bezdrátové připojení, pohony pro čtvrtou a pátou osu a dvouosý otočný stůl TRT70. Pokud byste zvolili stůl TRT100, můžete rychle a přesně simultánně obrábět v pěti osách. Malá velikost stolu a nízká hmotnost umožňují indexování až 620 stupňů za sekundu.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!