STROJIRENSTVI.CZ KONSTRUKTER.CZ 3D-TISK.CZ MATEMATIKA.CZ HLEDAME.CZ

Materiál Technyl 4earth chce být šetrný k životnímu prostředí

Při příležitosti veletrhu K 2016 v Düsseldorfu představila společnost Solvay nový materiál na bázi polyamidů. Materiál s názvem Technyl 4earth je oproti standardnímu polyamidu 6.6 (PA6.6) šetrný k životnímu prostředí.

Legislativní nároky vedou firmy k vývoji materiálů s příznivějším dopadem na životní prostředí. Za zrodem nového materiálu stojí projekt Move 4earth, který nedávno získal cenu Pierra Potiera za udržitelný a ekologicky odpovědný rozvoj a je podporován Evropskou komisí.

Patentovaný proces, průmyslově zrealizovaný v Polsku, nahrazuje použití tradičních zdrojů. Postindustriální nebo technické textilie na konci životnosti, jako jsou například automobilové airbagy, přetváří na strojírenské plasty prvotřídní kvality.

Negativní vlivy produktu Technyl 4earth na životní prostředí v průběhu celého životního cyklu jsou významným způsobem sníženy oproti základnímu produktu Technyl PA6.6. Graf: Solvay

Negativní vlivy produktu Technyl 4earth na životní prostředí v průběhu celého životního cyklu jsou významným způsobem sníženy oproti základnímu produktu Technyl PA6.6. Graf: Solvay

Prvotní vyhodnocení všech fází výrobního cyklu ve společnosti Solvay vykazuje nízké emise uhlíku se sníženou spotřebou vody (o více než dvě třetiny) v porovnání s tradičními produkty. V současné době již společnost Solvay spolupracuje s firmami v automobilovém průmyslu na výrobě konkrétních produktů.

Mohlo by vás také zajímat

Přidejte k článku svůj komentář

Komentář podléhá autorizaci ze strany redakce, proto se nezobrazí ihned po vložení. Vyhrazujeme si právo odstranit příspěvky, které jsou v rozporu s dobrými mravy nebo platnou legislativou. Slušnou a konstruktivní diskusi vítáme!